Według ExWHUemployee, West Ham chętnie podpisze latem kontrakt z Harrym Souttarem, wysokim środkowym obrońcą Stoke City. Niezawodny informator Młotów w ostatnim odcinku podcastu West Ham Way powiedział, że 23-letni reprezentant Australii jest jednym z wielu graczy, których śledzi klub.

David Moyes, który nie podpisał kontraktu ze środkowym obrońcą w styczniowym oknie, chciałby w lecie wciągnąć w swoje szeregi przynajmniej jednego gracza na tą pozycję. Mówiąc o zawodnikach, na których patrzą Młoty, Ex powiedział:

W Stoke jest australijski środkowy obrońca, który nazywa się Harry Souttar. Karierę rozpoczął w Szkocji, ale w Stoke zrobił naprawdę duże wrażenie.

Moyes uwielbia wysokich środkowych obrońców, a Souttar prawdopodobnie byłby jednym z najwyższych w całej Premier League (2,01m)

Stałe fragmenty gry są kluczowym aspektem jego planu w klubie, chociaż w ciągu ostatnich kilku sezonów priorytetowo traktował grę z tyłu. Souttar może wydawać się groźny w tych obszarach, ale to nie znaczy, że nie jest dobry technicznie.

Szczegółowy opis gry 23-latka można znaleźć na stronie Total Football Analysis. Ilustrują jak dobry jest w powietrzu, ale także, jak imponuje jego pozycja.

Wisienką na torcie jest jego umiejętność prowadzenia piłki, która jest fantastycznym elementem gry Australijczyka

Australijski środkowy obrońca jest nie tylko potężną siłą w powietrzu, ale także stanowi poważne zagrożenie dla przeciwników przy piłce. To sprawia, że ​​Souttar jest doskonałym atutem dla swojej drużyny przy wczesnych fazach posiadania piłki ( Total Football Analysis)