Jak co tydzień ExWHUemployee opowiedział o sytuacji transferowej West Hamu w swojej audycji radiowej. Tym razem również nie zabrakło informacji, które zaciekawią kibiców Młotów. 

– Asystenci Davida Moyesa – Kevin Nolan, Paul Nevin oraz Stuart Pearce otrzymają niebawem nowe umowy z klubem, po tym jak menedżer Młotów podpisał trzyletni kontrakt. Billy McKinlay również zostanie potwierdzony jako nowy asystent. W sztabie zastąpi Alana Irvine’a.

– David Moyes obecnie pracuje przy EURO 2020 i będzie przyglądał się niektórym piłkarzom oraz wybierał graczy, do których klub wykona ruchy transferowe. Szkot doskonale wie kto jest jego głównymi celami transferowymi na lato 2021.

– Jesse Lingard ma w tym tygodniu spotkać się z Ole Gunnarem Solskjaerem, aby omówić swoją przyszłość. Niedawno mówił o tym jak bardzo kocha West Ham i cieszy się, że tu jest, ale wszystko zależy od tego jakie plany ma na niego Manchester United. Teraz gdy David Moyes podpisał nową umowę możemy rozpocząć pracę nad transferem Lingarda. Pomocnik chciał poczekać czy Moyes dostanie nowy kontrakt, bo obaj panowie mają bardzo dobre relacje.

– Adam Armstrong z Blackburn Rovers jest jednym z celów transferowych Młotów. Klub uważa jednak, że kwota jakiej żąda jego klub jest obecnie zbyt wysoka, ponieważ napastnik ma jeszcze tylko rok kontraktu. Nadal pierwszym celem West Hamu jest Tammy Abraham.

– West Ham prawdopodobnie tego lata postara się pozyskać obrońcę Olympique Marsylia, Duje Caletę-Cara. Jego wycena to teraz 15 milionów funtów. W zeszłym sezonie byliśmy blisko pozyskania Chorwata, ale ostatecznie chciał zostać we Francji. James Tarkowski, Jonathan Tah, David Zima, Joe Worrall, Nikola Maksimović oraz Attila Szalai to inne opcje klubu na pozycję środkowego obrońcy.

– Manchester United, Manchester City i Chelsea są zainteresowani Declanem Ricem. Uważa się jednak, że żaden z tych klubów nie zamierza spełnić wymagań postawionych przez West Ham.

– David Moyes lubi Marko Arnautovicia a opcja pozyskania go na roczny kontrakt jest kusząca, ale gracz musiałby mocno zejść ze swoich zarobków. 32-latkiem interesują się też kluby z Niemiec i Włoch.