Według ExWHUemployee West Ham ma rozpocząć rozmowy z Marsylią na temat Duje Calety-Cara, aby sprawdzić, czy można osiągnąć kompromis w sprawie wstępnej umowy wypożyczenia.

Niezawodny informator Młotów stwierdził na West Ham Way Patreon w środę rano (26 stycznia), że David Moyes chce tymczasowej umowy dla środkowego obrońcy reprezentacji Chorwacji, jednak zespół Ligue 1 rozważa tylko stałą umowę – West Ham ma teraz nadzieję, że uda im się przekonać Francuzów do zmiany zdania.

Marsylia nie chce pozwolić jednemu ze swoich kluczowych graczy odejść na wypożyczenie

Młoty prawdopodobnie pokryją całą pensję Calety-Cara i część z opłaty za wypożyczenie, ale strona francuska chce znacznie więcej i przekonanie ich może okazać się niezwykle trudne.

Gracz może chcieć połączyć się ze swoim reprezentacyjnym kolegą z drużyny Nikolą Vlasicem w Londynie, ale musi przekonać Marsylię do przyjęcia propozycji Młotów, aby tak się stało.

David Moyes chce wzmocnić swoją linię obrony i chociaż Chorwat może dopasować się do zespołu, sprawdzając się w francuskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, nic nie gwarantuje, że zrobi to samo w Anglii.

Moyes wyraźnie chce kolejnego środkowego obrońcy, ale zostało bardzo mało czasu na jakikolwiek ruch na rynku transferowym w tym okienku.