W dzisiejszej prasie pojawiły się pewne powiązania West Hamu z nigeryjskim napastnikiem Taiwo Awoniyi. Zostało już zgłoszone na naszej stronie wcześniejsze zainteresowanie graczem, więc jest on kimś, kogo rozważaliśmy, ale pojawiają się obawy dotyczące jego dużej ilości kontuzji. Odkąd dołączył do Nottinhgam  Forest, opuścił wiele meczów.

Inny nigeryjski napastnik – Kelchi Iheanacho jest obecnie dostępny na darmowym transferze z Leicester City i jest kimś, kim również wcześniej się interesowaliśmy. Uważa się, że Aston Villa może rozważyć podpisanie kontraktu z nim jako wsparcie dla Olliego Watkinsa, ale jest to ktoś, kogo pozyskanie możemy na pewno rozważyć.

  • Wydaje się, że jest kilku innych graczy z Forest, którzy mogą nas skusić, jeśli ich cena będzie odpowiednia
  • The Reds zostali poinformowani, że muszą sprzedać graczy do 30 czerwca, aby uniknąć dalszych sankcji FFP, co może doprowadzić do dostępności wielu z nich.

Morgan Gibbs-White to kolejny gracz, którego obserwowaliśmy, ale byłby kosztownym kontraktem. Wiele klubów, takich jak Newcastle, Spurs, a nawet Arsenal, zostało zgłoszonych jako zainteresowane zawodnikiem. Nowy menedżer starł się z Gibbsem-Whitem po gorącym meczu pucharowym pomiędzy Wilkami i Forest, co może oznaczać, że Lopetegui  będzie prawdopodobnie szukał wzmocnień gdzie indziej.

Były skrzydłowy Chelsea Callum Hudson-Odoi to kolejna interesująca perspektywa, którą wykazywaliśmy już wcześniejsze zainteresowanie. Musielibyśmy zapłacić o wiele więcej niż zeszłego lata, jednak i tak Spurs są podobno faworytami do  pozyskania gracza.

W przeszłości interesowaliśmy się też byłym kapitanem Forest – Joe Worrallem. Obrońca jednak miał trudności z przebiciem się do pierwszej drużyny Premier League i był wypożyczony do Turcji przez drugą część sezonu. Jest mało prawdopodobne, że nadal będziemy utrzymywać jakiekolwiek zainteresowanie graczem – był on poprzednim celem Davida Moyesa.

Inny obrońca – Ola Aina również był wcześniej bliski podpisania kontraktu z West Hamem, ale umowa nie została doprowadzona do finalizacji. Nie sądzi się, że utrzymamy jakiekolwiek zainteresowanie zawodnikiem po przedłużeniu umowy Cresswella i mając Emersona jako gracza pierwszego wyboru.

Innym klubem, który powiedział, że musi sprzedać graczy, są Wilki, które oczywiście są byłym pracodawcą Lopetegui. Max Kilman jest oczywistym wyborem. Joao Gomes (będący także pod obserwacją) podpisał kontrakt ze swoim klubem.

Jacob Greaves z Hull City z pewnością był na radarze i zgłosiliśmy zainteresowanie graczem w styczniu. Mógłby być tańszą alternatywą dla Kilmana.

Fabrico Bruno był na ławce Flamengo wczoraj wieczorem przeciwko Millonarios – West Ham odczuł ulgę, że gracz nie wszedł na boisko. Umowa jest już prawie gotowa, jedynie nie zawiera jeszcze opinii pochodzącej z obowiązkowych testów medycznych.

  • Leeds to kolejny klub, którego gracze również przykuli naszą uwagę. Ich brak awansu może sprawić, że niektóre z tych celów będą możliwe do osiągnięcia.

Kolejnym pomocnikiem, którego Lopetegui jest również wielkim fanem, jest zawodnik, którym zarządzał w Sevilli – Óliver Torres. Co ciekawe, Torres właśnie został zwolniony przez hiszpański klub i chociaż ma 29 lat, może być dobrą opcją wolnego transferu, jeśli Lopetegui chce sprowadzić kilku graczy, którym ufa.

Możliwość podpisania kontraktu z pomocnikiem może zależeć od tego, czy Flynn Downes będzie mógł wrócić do Southampton. Klub ma licytować cenę gracza, a to jaką kwotę są gotowi zapłacić określi, czy West Ham go zatrzyma, czy pozwoli mu odejść.

Wydaje się, że były klub Lopetegui – Sevilla – ma również finansową potrzebę sprzedaży graczy, co oznacza, że nasz wieloletni cel En-Nesyri może być dostępny za przyzwoitą cenę.

W innych wiadomościach…

Udziałowiec West Hamu – Daniel Křetínský kupił Royal Mail za 3,57 miliarda funtów. Nie uważa się, że ma to wpływ na nasz budżet, ale pokazuje, że ma swoje cele i zainteresowania w wielu innych miejscach dalekich od West Hamu.