ExWHUemploee potwierdził dziś, że badania medyczne Rice’a odbędą się w piątek, ponieważ zawodnik jest jeszcze na wakacjach, a Arsenal chce przeprowadzić je na własnych obiektach. Proces medyczny prawdopodobnie potrwa dwa dni, chociaż nie ma co do tego pewności.

W zależności od szybkości ich zespołu medialnego, ogłoszenie transferu powinno nastąpić do poniedziałku – oczywiście Arsenal musi wysłać do tego czasu pierwszą ratę, ponieważ bez tego transakcja nie będzie ważna. Oczekuje się, że West Ham opublikuje pożegnalny montaż wideo dla naszego  kapitana.

West Ham zacznie składać oficjalne oferty dla graczy teraz, gdy pieniądze za Rice 'a są potwierdzone. Wpłaty za pomocnika obejmują trzy równe raty w ciągu 2 lat (jedna na początku, jedna za 12 miesięcy i trzecia za 24 miesiące). Łączna opłata wyniesie 100 milionów funtów plus 5 milionów funtów dodatków.

Zmiennicy defensywnego pomocnika, którzy są celem:

Oczekuje się, że klub będzie naciskał na wypożyczenie z opcją zakupu Denisa Zakarii z Juventusu, który był wypożyczony w Chelsea – wszystko wskazuje na to, że opłata wyniesie około 15 milionów funtów.

Inne wyraźne cele na tej liście (z których wszystkie były wcześniej omawiane) to:

  • Joao Palhinha z Fulham – rozmowy już się rozpoczęły
  • Edson Alvarez z Ajaxu – ponownie wdrożono proces wstępnych negocjacji
  • Yunus Musah z Walencji
  • Sander Berge z Sheffield United jest uważany za opcję rezerwową
  • Oczekuje się również, że w ślad za tym ponownie udamy się po skrzydłowego Leicester City, Harveya Barnesa, gdzie wstępne rozmowy już się rozpoczęły
  • Możliwy jest również ruch dla Ward-Prowse z Southampton i / lub Alexa Scotta z Bristol City
  • Chilijski pomocnik Darío Osorio z Universidad de Chile został polecony klubowi przez nowo mianowanego Tima Steidtena

Opcje środkowych obrońców i napastników również zostaną omówione w dalszej części tego okna. Wspomniano już o wielu celach – przyjrzeliśmy się też kilku napastnikom z ligi francuskiej

  • Callum Hudson-Odoi z Chelsea oferuje alternatywną opcję dla Harveya Barnesa, jeśli ta umowa nie dojdzie do skutku, ale znowu jest wiele klubów zainteresowanych reprezentantem Anglii
  • Conor Gallagher jest potencjalnie namierzanym pomocnikiem po tym, jak Moyes desperacko chciał pozyskać go zeszłego lata

Z innych wiadomości:

Wygląda na to, że nie tylko przyszłość Roba Newmana stoi pod znakiem zapytania i prawdopodobnie opuści on klub, ale wysoko oceniany trener reprezentacji Anglii – Paul Nevin – może rozważać odejście do zagranicznych lub krajowych drużyn, które chcą zabezpieczyć jego podpis. Klub spodziewa się również wymienić wkrótce następcę już odchodzącego Marka Warburtona.

Dziś rano potwierdzono, że w poniedziałek 10 lipca – przeciwko Boreham Wood – zespół  wystąpi w nowej domowej koszulce 

Prezentacja strojów nastąpi wraz z promocyjnym filmem nakręconym w pubie Carpenters, zawierającym wspomnianą wcześniej grupę obecnych i byłych graczy, w tym: Martina Allena, Johna Moncura, George’a Parrisa i Alana Taylora. Zestaw to tradycyjne bordowe koszulki z niebieskimi ramionami, bordowym okrągłym dekoltem i niebieskim kołnierzykiem. Na tkaninie nadrukowane są bąbelki. W zestawie są bordowe szorty i bordow0-niebieskie skarpety.