Letnie okienko transferowe zbliża się wielkimi krokami. Klub z London Stadium planuje już nowe transfery, a o szczegółach poinformował ExWHUemployee. ITK Młotów opowiedział też o sytuacji zdrowotnej w drużynie, przed spotkaniem z Manchesterem City.

NAPASTNICY – Jest kilka celów transferowych do których dążymy. Wszystkie te nazwiska zostały niedawno opublikowane w mediach (Broja, Watkins, Nketiah). Jesteśmy ciekawi w jaką stronę pójda negocjacje i jakich kwot będą żądały ich kluby. Wszystkie informacje pojawiające się w mediach to na razie tylko spekulacje.

AREOLA – Zależy nam na pozyskaniu tego zawodnika. To on jest numerem jeden u Davida Moyesa jeśli chodzi o transfer bramkarza, ale chcemy aby obniżył wymagania finansowe. Prowadzone były rozmowy z PSG na temat, płacenia przez nich części wynagrodzenia Areoli, ale to nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone. PSG oczywiście woli sprzedać bramkarza do klubu, który będzie płacił mu pełną tygodniówkę. Inne kluby są zainteresowane.

LINGARD – Anglik chce bardzo dużej pensji od klubu z którym podpisze kontrakt. Jest wiele klubów zainteresowanych. Z Anglii, Włoch i Hiszpanii. Lingard ma wiele opcji latem.

RICE – Sytuacja Declana się nie zmieniła. Klub mógł mu zaproponować 8-letni kontrakt, ale to nie ma znaczenia. Rice’a nie interesuej długość kontraktu i pieniądze. Jego głównym kryterium są ambicje i chęć wygrywania. Próba związania się kontraktem na 8 lat nie będzie dobrą rzeczą, ponieważ żaden gracz z tak dużym talentem nie zobowiązałby się do tego. Harry Kane podpisał 6-letni kontrakt z Tottenhamem i chociaż chciał wymusić transfer to i tak mu się to nie udało. Sytuacja Declana nie zmieniła się – jedyne co się wydarzyło to to, że „ktoś” poinformował Jima White’a z talkSPORT, że klub mu zaoferował taki kontrakt. Nie oznacza to, że umowa zostanie zaakceptowana lub że jest to dobra rzecz dla klubu. Tak jak wspomniałem wyżej nigdy nie chodziło o pieniądze i długość umowy.

KONTUZJE – Jeśli chodzi o urazy to sprawy wyglądają dobrze. Szczególnie z Dawsonem i Antonio. Obaj gracze będą mogli wystąpić w spotkaniu z Manchesterem City. Uważa się też, że Said Benrahma będzie w dobrej kondycji na ten mecz. Przejdzie jeszcze przed meczem szczegółowe badania i testy sprawnościowe, ale obrzęk na kostce nie jest duży.