Niezawodny informator Hammers powiedział, że klub chce podpisać umowę z kimś, kto zastąpi Angelo Ogbonnę. Nie jest jednak pewien, czy City jest otwarte na wypożyczenie lub sprzedaż Ake i przewiduje wiele przeszkód w uzyskaniu tej transakcji.

West Ham prawdopodobnie nie podpisze kontraktu z obrońcą Manchesteru City – Młoty nie będą w stanie wykonać ruchu w kierunku obrońcy – twierdzi informator

ExWHUemployee udostępnił aktualizację na swoim kanale, która brzmi: „Mogę potwierdzić, że szukamy zastępczego środkowego obrońcy za Angelo Ogbonnę, który został wykluczony prawdopodobnie do końca sezonu. Wśród graczy, na których zwracamy szczególną uwagę, kluczową cechą jest to, że są lewostronni. Gdyby Manchester City chciał sprzedać/wypożyczyć Ake, na pewno podlegało by to rozważeniu, ale nie bylibyśmy zapewne jedynymi chętnymi.

Innym problemem jest to, że nie potwierdzono, że City jest gotowe do sprzedaży, a fakt, że Ake wystąpił w ich ostatnim meczu przeciwko Aston Villi ostudza emocje. Myślę, że w tym momencie jest wiele przeszkód na drodze do zawarcia tej umowy, więc fani West Hamu nie powinni być w tym momencie zbyt podekscytowani tym nazwiskiem.”

Miejmy nadzieję, że klub zawęzi się do poszukiwania idealnego zastępstwa tak szybko, jak to możliwe, ponieważ zawodnicy wymagają czasu, by wdrożyć się w grę.