Zapraszamy na cotygodniowy raport od ExWHUemployee, w którym informuje o najnowszych doniesieniach z klubu. Nie zabrakło ciekawych informacji transferowych oraz raportu zdrowotnego.

Transfery do klubu

– West Ham uzgodnił z Fiorentiną kwotę transferu Nikoli Milenkovicia (około 17-18 milionów funtów). Kontrakt piłkarza również jest uzgodniony. Włodarze Młotów nadal walczą z agentami gracza (Serb ma kilku agentów i pośredników, którym wkrótce kończy się umowa z graczem i dlatego próbują wycisnąć jak najwięcej pieniędzy). Jeśli uda się porozumieć z menedżerami gracza to Milenković przyleci do Londynu na testy medyczne. Klub nadal wierzy, że uda się go dopiąć i traktują 23-latka jako opcję numer 1. Jeśli nie uda się sfinalizować transferu to opcją numer 2 jest Duje Caleta-Car (Marsylia), a opcją numer 3 – Nathaniel Phillips (Liverpool).

– Pervis Estupinan (lewy obrońca z Villarrealu) rzeczywiście jest w kręgu zainteresowań Młotów, ale nie jest taki blisko jak informują media. Gracz miał odejść do Napoli, ale ostatecznie transfer do Włoch upadł.

– West Ham rozważa ruch w stronę Divocka Origiego z Liverpoolu. Tutaj w grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu. Nasz klub interesuje się również dwoma innymi graczami The Reds – Xherdanem Shaqirim oraz Alexem Oxlade-Chamberlainem. 

– David Moyes chce pozyskać Tammy’ego Abrahama, ale klub nie chce zapłacić kwoty jakiej oczekuje Chelsea (35-40 mln funtów). Piłkarz chce zarabiać około 100-110 tysięcy funtów tygodniowo. Sam napastnik nie jest przekonany do transferu do West Hamu i wolałby odejść do Arsenalu.

– Andrea Belotti był wcześniej monitorowany przez klub i jest szansa, że West Ham wróci do zainteresowania tym napastnikiem. Włoskie kluby mają duże problemy finansowe i londyńczycy monitorują ten rynek.

– W klubie przebywa obecnie wielu zawodników z pola na testach. Niektórzy z przeszłością m.in. w Leicester City.

– David Moyes chce brać udział w negocjacjach z agentami piłkarskimi.

Transfery z klubu

– Kilka klubów interesuje się Darrenem Randolphem i bramkarz może wkrótce opuścić klub.

– Z West Hamu odejdzie też Xande Silva, a klub czeka też na oferty za Andriya Yarmolenkę.

– Conor Coventry prawdopodobnie zostanie w klubie i będzie dostawał szansę w pierwszym zespole. Dobry pre-season w jego wykonaniu przekonał Davida Moyesa, aby go nie wypożyczać.

Sytuacja zdrowotna

– Angelo Ogbonna ma być gotowy na mecz z Newcastle.

– Arthur Masuaku powinien wrócić na boisko za około 2-3 tygodnie.