ExWHUemployee, informator West Hamu United przedstawił aktualizację dotyczącą kondycji kontuzjowanego skrzydłowego Jarroda Bowena.

Niedawno The Athletic donosił, że kontuzja stopy gracza jest „gorsza niż początkowo sądzono”, i że może teraz przegapić ćwierćfinałowe spotkania Ligi Europejskiej Młotów z Lyonem z powodu złamania kości w stopie.

Pierwszy mecz pomiędzy Młotami, a Lyonem ma się odbyć 7 kwietnia – Ex ujawnił, że jest nadzieja, że ​​po przerwie międzynarodowej Bowen zagra w Evertonie (3 kwietnia)

Dzieląc się swoimi informacjami na stronie The West Ham Way Patreon, Ex  napisał:

Jak powiedzieliśmy w podkaście w zeszłym tygodniu, skany kontuzji Bowena pokazują potencjalne złamanie kości w jego stopie, o czym donosiły media zainteresowane tematem.

Ta sama osoba, która powiedziała nam o złamaniu kości, uważa, że ​​zawodnik zaczął już pracować na bieżni i rozpoczął pracę na siłowni. Klub ma nadzieję, że Bowen będzie mógł wrócić po przerwie międzynarodowej, aby zmierzyć się z Evertonem u boku Vladimira Coufala, który wraca do zdrowia po operacji przepukliny. 

Trzymamy kciuki za to, aby te wiadomości okazały się prawdziwe. 

Fakt, że Bowen początkowo był zagrożony absencją w meczu z Lyonem oznacza, że ​wiadomość od ExWHUemployee będzie ogromnym impulsem dla West Hamu, a ich as prawdopodobnie wróci szybciej niż przypuszczano

25-latek doznał kontuzji w meczu z Liverpoolem na początku tego miesiąca i od tego czasu nie jest zdolny do gry. Na szczęście nie przeszkodziło to West Hamowi w pokonaniu Sewilli i awansie do kolejnego etapu Ligi Europy. Kontuzja Bowena od początku była dość „tajemnicza”, o czym niejednokrotnie wspominał David Moyes, twierdząc że on sam, jak i sztab medyczny nie są pewni co powoduje ból zawodnika, skoro skany wychodzą poprawne.

Bez wątpienia wszyscy będą chcieli, aby Anglik był sprawny i gotowy do gry jak najszybciej. Bowen strzelił 12 bramek i zanotował 11 asyst we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a jego forma jest kluczem do sukcesu jego klubu

Choć z pewnością wygląda na to, że będzie to wyścig z czasem, aby w pełni zregenerować skrzydłowego przed meczem z Evertonem, to jeśli uda mu się wrócić do tej gry, powinien być również zdolny do spotkania na szczeblu europejskim.