W poniedziałek wszystkie poważne media na Wyspach Brytyjskich i we Włoszech, informowały o rozmowach West Hamu z Chelsea, w sprawie pozyskania napastnika – Armando Broji. ExWHUemployee na swoim koncie Patreon, wyjaśnił jak wygląda sytuacja transferu Albańczyka na London Stadium.

– Jak informowaliśmy w dzisiejszym podcaście, Armando Broja jest głównym celem klubu i oczekuje się, że zrobimy wkrótce ruch transferowy. Od czasu publikacji podcastu, pojawiła się wiadomość w mediach, że przygotowujemy ofertę i możemy potwierdzić, że jest to prawda. Zawodnik zawsze był celem klubu, a styczniowy ruch transferowy nie powiódł się (o powodach tego poinformujemy kiedy indziej). Informowaliśmy o zainteresowaniu już 10 maja, ale jak to West Ham ma w zwyczaju, badał inne cele – takie jak Mohamed Bayo (Clermont Foot) czy Emmanuel Dennis (Watford). Interesowaliśmy sie tez Dominiciem Calvertem-Lewinem i Olliem Watkinsem. 

– Po zapewnieniu sobie transferu Nayefa Aguerda klub zamierza pozyskać teraz kolejnych 5-6 piłkarzy, w tym napastnika. Wydaje się, że po wstępnych zapytaniach dotyczących kilku napastników, klub przygotowuje się do złożenia oferty za gracza, który przebywał ostatnio na wypożyczeniu w Southampton – czyli Armando Broję. Chelsea chce uporządkować przyszłość Romelu Lukaku zanim jakikolwiek inny gracz zostanie sprzedany, ale wygląda na to, że wróci do Interu i zostanie tam wypożyczony. Chelsea ma kilka celów związanych z pozycją napastnika, takie jak Gabriel Jesus (Man City) czy Richarlison (Everton). Transfery Lukaku i Broji prawdopodobnie zwolnią miejsce na te ruchy. Chelsea będzie prawdopodobnie chciała negocjować z WHU, kwotę odkupu Albańczyka, czego West Ham nie chce brać pod uwagę. Spodziewamy się, że jutro lub w następnych dniach, West Ham złoży swoją ofertę za 20-latka, a my przedstawimy zwroty akcji w sprawie tego transferu.