Ex WHU poinformował popołudniu, że Lyon przygotował nową ofertę umowy za Saida Benrahma, w której skład wchodzą ulepszone klauzule.

Jest ona teraz bardziej akceptowalna dla zarządu Młotów i dlatego też, być może pokuszą się oni o sfinalizowanie transakcji. Oferta opiewa na kwotę 15 milionów funtów plus dodatki.

West Ham sądzi, że jeśli Marsylia, która uważana jest za preferowany cel Benrahmy, nie zaoferuje większej kwoty, to zostaną poczynione kroki w celu podpisania umowy z Lyonem. W tej sytuacji klub chciałby, aby znaleziono również zastępcę Algierczyka,  zanim gracz odejdzie.

Według Jacoba Steinberga, Benrahmy nie chce opuszczać West Hamu i przenosić się do Lyonu, mimo że klub z Ligue 1 złożył  Londyńczykom pokaźną ofertę.

„The Guardian” poinformował także na Twitterze, że Algierczyk nie jest optymistycznie nastawiony do przeprowadzki

W tym sezonie zaangażowanie Benrahmy w Premier League znacznie spadło, wraz z przybyciem do klubu Mohammeda Kudusa i Jamesa Warda-Prowse’a. Jako iż West Ham wciąż pracuje nad wzmocnieniami w ataku, jest to  mało prawdopodobne, aby perspektywy 28-latka w jakiś sposób się zmieniły.

Jego ostatnie starty były tylko i wyłącznie wynikiem kryzysu, spowodowanego kontuzjami w zespole. Gdy Benrahma otrzymał szansę przeciwko Bristol City w FA Cup, dostał czerwoną kartkę, a Młoty odpadły z Pucharu Anglii.

  • Z doniesień medialnych wynika, że klub wciąż negocjuje umowę z Jotą i Osmanem. Jeśli więc West Ham zamierza sprowadzić Jotę (którego osobiste warunki mają zostać uzgodnione), lub też innych zawodników, wcześniej zespół muszą opuścić Benrahma, Fornals lub/i Cornet.
  • Jacob Steinberg natomiast poinformował wieczorem, że przejście Joty do West Hamu wydaje się obecnie bardzo mało prawdopodobne! Nie jest to całkowicie wykluczone, ale niewiele oczekuje się, że do transakcji dojdzie, ponieważ kwestie podatkowe wydają się zbyt skomplikowane.

Autor: Natalia Stokfisz