West Ham kontynuuje wysiłki mające na celu wzmocnienie składu w styczniu, a aktualne informacje przekazuje ExWHUEmployee.

Słabość samego Phillipsa do Davida Moyesa, zwiększa znacznie szanse West Hamu w walce o podpis gracza. Źródła zaangażowane w negocjacje po stronie West Hamu powiedziały Hammers News, że pomocnik ma dużo  szacunku dla Moyesa w wyniku wcześniejszych prób podpisania z nim kontraktu. Mówi się również, że Phillips docenił szkockiego menadżera i publicznie go wychwalał, będąc na zgrupowaniu reprezentacji Garetha Southgate’a.

Klub pokłada coraz większe nadzieje w pozyskaniu Kalvina Philipsa – podał dziś Ex

Wygląda na to, że Newcastle zdystansowało się od transferu ze względu na FFP. Dzięki temu West Ham stał się obecnie wiodącym klubem, pomimo zainteresowania ze strony Crystal Palace i Brighton. Moyes zawsze był wielkim fanem tego zawodnika i już dwukrotnie próbował sprowadzić reprezentanta Anglii do klubu. Philipsowi desperacko zależy na grze w pierwszym składzie, ponieważ zwiększa w ten sposób swoje szanse na grę dla Anglii podczas tegorocznych Mistrzostw Europy.

Oczekuje się, że West Ham będzie negocjował kwotę wypożyczenia i wynagrodzenie z Manchesterem City, ale wydaje się, że można osiągnąć kompromis. Philips przebywa na obozie treningowym w Dubaju razem z Manchesterem City.

Ex: Moyes zawsze podziwiał Phillipsa, a możliwość wypożyczenia jest dla menadżera bardzo atrakcyjna

Ponieważ jego miejsce w kadrze Anglii na tegoroczne mistrzostwa Europy jest bardzo zagrożone, Phillips rozważa poważnie przeprowadzkę.

Wszystkie kluby są jednak zniechęcone opłatą za wypożyczenie w wysokości 7 milionów funtów i jego wysokimi zarobkami – mają nadzieję, że Manchester City je obniży. Uważa się, że pod koniec okna, jeśli zawodnik nie zdobędzie jeszcze klubu, City może rzeczywiście obniżyć te żądania. Czy West Ham zaryzykuje i też zaczeka?