Evra: Przyniosę zespołowi moją zwycięską mentalność

Patrice Evra jest piłkarskim zwycięzcą. Podczas swojej długiej kariery zdobył 22 trofea i teraz chciałby swoją mentalność przenieść do drużyny West Hamu. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z nowym piłkarzem stołecznych Młotów.

Patrice, odniosłeś wielki sukces w Premier League wygrywając pięć Mistrzostw Anglii. Czy jesteś podekscytowany powrotem do ligi angielskiej?

Jestem przekonany, że wiele osób mówi o mnie w czasie przeszłym, ale dla mnie najważniejszą rzeczą jest teraźniejszość. The Patrice Evra of Man United is done.Teraz mam nowe wyzwanie, którym jest Patrice Evra grający dla West Hamu.

– Jestem dumny i chciałbym podziękować fanom, ale najłatwiej jest to powiedzieć przed kamerami. Trudniejszą częścią jest danie z siebie 100% za każdym razem kiedy nosisz koszulkę tego klubu. Ponieważ musisz uszanować ludzi, którzy mnie tutaj sprowadzili i to jest dla mnie bardzo ważne, żebym dał z siebie wszystko.

Oglądaliśmy twoje filmy w których powiedziałeś “nigdy nie spocznę” i chcesz wygrywać zawsze aż do śmierci. Więc nadal kochasz tę grę?

Oczywiście, to jest moje motto. Jestem bardzo pozytywną osobą i uwielbiam być szczęśliwym, uśmiechać się, śmiać się, ale zawszę mówię, że w mediach społecznościowych jest Patrice, a Patrice Evra to ten, który ciężko pracuje.

– To jest moja adrenalina, to dla mnie bardzo ważne, więc muszę po prostu rzucić sobie wyzwanie. Ludzie pytają mnie “Dlaczego jeszcze grasz? Przecież nie masz już nic do udowodnienia.” Ale ja to ja. Kiedy budzę się to wiem, że musze coś udowodnić.

– Kiedy trenowałem sam to ani razu nie myślałem o przejściu na emeryturę lub o czymś podobnym. Każdego dnia szedłem na trening z dużym gniewem, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dziś trenować z zespołem. Czuję się dobrze.

– W życiu nikt nie dał mi nic za darmo i dlatego wiem że muszę ciężko pracować i to jest to co lubię robić.

Od listopada nie grasz w piłkę, ale trenujesz i utrzymujesz kondycję. Czy jesteś gotowy aby od razu wnieść coś do zespołu?

Jestem kimś kto żyje teraźniejszością. Miałem dobry kontrakt z menedżerem, więc zobaczymy jak będę się prezentował. Dziś był bardzo dobry dzień, a jutro się okaże.

– Jestem kimś kto nie lubi kłamać, więc jeśli nie będę czuł się dobrze to powiem to menedżerowi. W tej chwili czuję, że jestem w dobrej formie i kontynuuję ciężką pracę.

Wiemy, że masz charakter lidera i jesteś zwycięzcą. Co wniesiesz do gry w West Hamie?

Przyniosę zespołowi moją mentalność zwycięzcy w każdym meczu! Nawet na treningu czy na siłowni. We wszystkich co robię mam mentalność zwycięzcy. Kiedy wygrywasz jeden mecz to zawsze myślisz o następnym spotkaniu. Dla mnie wygrywanie jest czymś normalnym.

– Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby przekazać tą mentalność kolegom z zespołu. Niektórzy już ją mają, ponieważ kiedy jesteś zawodowym piłkarzem to powinieneś miec taką mentalność.

– Po raz pierwszy w życiu byłem bez klubu przez trzy miesiące, co pokazuje jakie miałem szczeście. Dlatego gdy się dziś obudziłem to miałem wielki uśmiech na mojej twarzy. Nie mogłem w to uwierzyć. Teraz chcę wyjść na boisko i pokazać ludziom jaki jestem szczęśliwy!

Piotrek Świtalski
Fanatyk wszystkiego co związane z West Ham United. piotrswitalski91@gmail.com
  • Pablo

    A ja sądziłem, że Evra z Moyesem niezbyt się dogadywali w MU, choć Evra z tylnego siedzenia, nauczony doświadczeniem z reprezentacji Francji, że podważanie autorytetu trenera źle się kończy.