Everton ma podobno rozważyć sprowadzenie Reece’a Oxforda do niebieskiej części Liverpoolu za opłatą w wysokości 3 milionów funtów, donosi Sky Sports.

Reece Oxford zadebiutował w pierwszym zespole West Hamu jako 16-latek pod wodzą Slavena Bilica, stając się najmłodszym graczem w historii klubu i od tego czasu stał się reprezentantem Anglii U20. Jakiś czas temu otrzymał podwyżkę do 20 000 £ tygodniowo, co uczyniło go najlepiej opłacanym graczem Akademii w West Hamie. Zawodnik przebywał w zeszłym sezonie na wypożyczeniu w Borussii Mönchengladbach, a Młoty donoszą, że będą rozpatrywać oferty o wartości ponad 10 milionów funtów.

Oxford nie był objęty przedsezonowym obozem szkoleniowym w Austrii, wskazując, że nie jest on w planach pierwszego zespołu Pellegriniego na nadchodzący sezon. Zamiast tego w tym tygodniu został kapitanem drużyny U23 w AGP Arena, gdy The Irons udało się wygrać 4: 0 z Billericay Town w przedsezonowym meczu towarzyskim.

Jeśli raport jest prawdziwy, oferta Evertonu w wysokości 3 milionów funtów prawdopodobnie zostanie natychmiast odrzucona jako obraźliwa dla gracza, który został wyceniony na 18 milionów funtów dwa lata temu.