West Ham United w niedzielę przegrał na Goodison Park z Evertonem 0:2, choć przeważał na murawie w pierwszej odsłonie spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami pomeczowymi przygotowanymi przez nasz portal.

Oceny pomeczowe: Everton – West Ham 2:0 (skala 1-10)

Adrian – 8,5

Hiszpański golkiper był jednym z najlepszych piłkarzy Młotów w tym spotkaniu. Na szczególne uznanie zasługuje jego interwencja w pierwszej połowie przy sytuacyjnym uderzeniu Rossa Barkleya. Tym meczem pokazał dlaczego jest pierwszym wyborem Slavena Bilicia w bramce WHU.

Winston Reid – 6,5

Przez większość meczu dobrze radził sobie w pojedynkach z Romelu Lukaku. Jednak bramka na 1:0 obciąża go na współkę z Aaronem Cresswellem. Najpierw Nowozelandczyk nerwowo wybił piłkę przed pole karne pod nogi Colemana, a później nie był w stanie wybić futbolówki daleko za pole karne. Na przestrzeni całego meczu najlepszy obrońca West Hamu.

Cheikhou Kouyate – 5,5

Senegalczyk zaliczył przeciętny mecz. Zawinił przy drugiej bramce, bo krył na radar Rossa Barkleya, który pewnie wykończył podanie Lukaku.

Angelo Ogbonna – 5,5

Stoper Młotów nie był w niedzielę zbyt pewnym punktem West Hamu. Popełnił błąd przy golu na 2:0, ponieważ dał bez problemu dośrodkować Lukaku piłkę do Barkleya.

Edimilson Fernandes – 6

Nie był tak dobry jak w starciach z Sunderlandem i Chelsea, ale zagrał przyzwoicie. Walczył o piłkę i za każdym razem starał się włączać w ofensywne akcje Młotów.

Aaron Cresswell – 5

Nasz obrońca zaliczył katastrofalny błąd przy golu na 1:0. Był blisko piłki i powinien ją wybić poza pole karne, ale nie wiedząc czemu pozwolił przejąć piłkę Bolasie, który asystował przy trafieniu Lukaku. W ofensywie bez zarzutów.

Pedro Obiang – 6

W pierwszej połowie był blisko strzelenia gola, ale uderzył nad poprzeczką. W drugiej połowie sporo strat, ale ogólnie rozegrał niezły mecz. Nie grał tak świetnie jak w poprzednich czterech spotkaniach, ale był widoczny na boisku.

Mark Noble – 5

Zaliczył jeden dobry strzał w drugiej połowie i niczym szczególnym się nie popisał. Tracił sporo piłek w środku pola.

Manuel Lanzini – 6

Bardzo aktywny i ruchliwy w pierwszej połowie. Miał dobrą sytuację na zdobycie gola na 1:0, ale uderzył źle i piłka przeleciała obok bramki. Dobrze współpracował z Payetem. W drugiej połowie jednak mało aktywny.

Dimitri Payet – 6,5

W pierwszych 30 minutach meczu bardzo dobrze radził sobie z piłkarzami Evertonu i kreował wiele sytuacji kolegom. W drugiej połowie jednak grał bardzo słabo i przegrywał większość pojedynków.

Michail Antonio – 7

Walczył o każdą piłkę i był wyróżniającym się zawodnikiem West Hamu. Miał doskonałą sytuację na doprowadzenie do remisu, niestety nie trafił do siatki. Nie do końca odnajdywał się na pozycji środkowego napastnika. Wydaje się, że lepiej radziłby sobie na skrzydle.

Andre Ayew – 5,5

Miał około 30 minut na pokazanie się w tym spotkaniu. W drugiej połowie miał dobrą okazję, ale spóźnił się ze strzałem i został zablokowany. Generalnie bez szału. Lepiej grał z Chelsea.

Simone Zaza – 4

Nic nie wniósł na boisko. Był bezużyteczny zarówno w ataku jak i w obronie i popełnił dwa głupie faule. Z taką grą czeka go tylko ławka rezerwowych. Mało razy był przy piłce, ale często podawał niedokładnie.

Sofiane Feghouli – 4,5

Podobnie jak Zaza nic nie wniósł do gry Młotów. Grał zbyt krótko i nie popełnił jakichś większych błędów. Więcej się oczekuje od tej klasy zawodnika.