Everton podobno obawia się sprzedaży Michaela Keane’a do West Ham United w styczniowym okienku transferowym, tak wynika z raportu talkSPORT, który twierdzi, że ich obecna sytuacja powoduje, że ​​niechętnie zezwoliliby 30-letniemu środkowemu obrońcy na dołączenie do Młotów w tym okienku.

Biorąc pod uwagę, że Craig Dawson odszedł do Wolves, Szkot może chcieć wzmocnić swoje środkowe szeregi obronne na stadionie w Londynie. Czy jednak celuje w Keane’a? Wygląda na to, że i tak miałby trudności z pozyskaniem gracza ze względu na to, że Toffees nie chcą pozwolić mu dołączyć do rywala ze strefy spadkowej.

Czy jest to gracz, którego rzeczywiście potrzebuje Moyes?

30-latek jest powolny i nieporadny, a przy piłce jest naprawdę bardzo zagubiony. Jest silny w powietrzu i w ataku, ale jego umiejętności są co najmniej ograniczone. Pozyskanie Michaela Keane’a  w styczniowym okienku transferowym byłoby niesamowicie rozczarowujące. Po prostu nie zbliża się on nawet do poziomu gracza, na którego Moyes powinien celować, a ma już 30 lat. Byłby to krok wstecz dla Młotów.