Reprezentacja Włoch jest kolejnym zespołem, który awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy we Francji. Podopieczni Antonio Conte pokonali Hiszpanów 2:0 i w dalszej fazie turnieju zagrają z Niemcami. Piłkarz West Hamu Angelo Ogbonna cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Włosi w tym spotkaniu zagrali po raz kolejny świetnie taktycznie i zasłużenie wygrali. Pierwszy gol w tym starciu padł w 33 minucie. Po uderzeniu z rzutu wolnego Edera, piłkę przed siebie odbił David de Gea i w zamieszaniu pod bramką najsprytniejszy okazał się Giorgio Chiellini, który skierował futbolówkę do siatki.

Hiszpanie w drugiej połowie byli stroną dominującą, a Squadra Azzurra uciekała się tylko do kontrataków. Dogodne sytuację do zdobycia bramki mieli m.in. Andres Iniesta oraz Gerard Pique, ale za każdym razem świetnie bronił wielki Gianluigi Buffon.

Decydujący cios Włosi wyprowadzili w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Po genialnej akcji Lorenzo Insigne, piłkę w pole karne dośrodkował Matteo Darmian, a tam ładnym wolejem gola zdobył Graziano Pelle. Piłkarz Southampton zdecydowanie zasłużył na to trafienie.

Spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Włochami i Niemcami zostanie rozegrane w sobotę 2 lipca.

Włochy – Hiszpania 2:0 (1:0)

Gole: Chiellini 33, Pelle 90+1.

Żółte kartki: De Sciglio, Pelle, Motta – Nolito, Busquets, Silva.

Włochy: Buffon (C) – Chiellini, Bonucci, Barzagli – De Sciglio, Giaccherini, De Rossi (Motta 54), Parolo, Florenzi (Darmian 84) – Pelle, Eder (Insigne 82).

Hiszpania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos (C), Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – Silva, Nolito (Aduriz 46, Pedro 81), Morata (Lucas Vazquez 70).