Podczas drugiego dnia Mistrzostw Europy we Francji, swój pierwszy mecz rozegrali Walijczycy. Podopieczni Chrisa Colemana wygrali 2:1 ze Słowakami. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział piłkarz Młotów James Collins.

Reprezentacja Walii na prowadzenie wyszła w 10 minucie gry, po bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego Garetha Bale’a. Nasi południowi sąsiedzi odpowiedzieli w 61 minucie po bramce piłkarza Legii Warszawa Ondreja Dudy. Warto dodać, że 21-letni pomocnik Słowaków pojawił się na boisku minutę wcześniej.

Decydujący cios Walijczycy zadali w 81 minucie, kiedy to po asyście Aarona Ramseya do siatki trafił gracz Reading Hal Robson-Kanu.

Walia – Słowacja 2:1 (1:0)

Bramki: Bale 10, Robson-Kanu 81 – Duda 61.

Żółte kartki: Hrosovsky, Mak, Weiss, Kucka, Skrtel (wszyscy Słowacja)

Walia: Ward – Chester, A.Williams, Davies – Taylor, Ramsey (Richards 88), Edwards (Ledley 69), Allen, Gunter – Bale, J.Williams (Robson-Kanu 71).

Słowacja: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Svento – Mak, Kucka, Hrosovsky (Duda 60), Hamsik, Weiss (Stoch 83) – Duris (Nemec 59).