Reprezentacja Irlandii w ostatnim meczu grupowym zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy we Francji. Podopieczni Martina O’Neilla po bardzo dobrym spotkaniu pokonali faworyzowanych Włochów 1:0. Przez pełne 90 minut na boisku przebywali Darren Randolph oraz Angelo Ogbonna.

Mecz zdecydowanie toczył się pod dyktando Irlandczyków, a jedyny gol padł w 85 minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Wesa Hoolahana do siatki Italii trafił Robbie Brady. Warto zauważyć, że kilkanaście sekund wcześniej Hoolahan zmarnował genialną sytuację do zdobycia gola, przegrywając pojedynek sam na sam z Salvatore Sirigu.

Bramkarz Irlandii Darren Randolph zaliczył dobry występ. Piłkarz West Hamu nie miał zbyt dużo pracy, gdyż na jego bramkę został posłany tylko jeden strzał, który Randy pewnie obronił.

W przeciwieństwie do Randolpha dużo więcej pracy miał Angelo Ogbonna. Włoch zaliczył pozytywne 90 minut i wychodził obronną ręką z wielu pojedynków, czy to dolnych czy powietrznych.

Włochy – Irlandia 0:1 (0:0)

Gol: Brady 85

Żółte kartki: Sirigu, Barzagli, Zaza, Insigne – Long, Ward.

Włochy: Sirigu – Ogbonna, Barzagli, Bonucci – De Sciglio (El Shaarawy 81), Motta, Florenzi, Sturaro, Bernardeschi (Darmian 60) – Zaza, Immobile (Insigne 74).

Irlandia: Randolph – Coleman, Duffy, Keogh, Ward – Hendrick, McClean, McCarthy (Hoolahan 77), Brady – Murphy (McGeady 70), Long (Quinn 90).