Wiadomo, że należy ciężko pracować, aby w tym roku rozegrać lepszy sezon w Premier League. Poprzednia kampania pozostawiła bowiem wiele do życzenia.

Pracowaliśmy naprawdę ciężko. Nawet po odejściu Declana, sprowadziliśmy takich graczy jak James Ward-Prowse, Edson Álvarez, Mohammed Kudus, więc naprawdę wzmocniliśmy zespół – mamy mentalność, by dobrze kontynuować sezon. Jestem zadowolony z z tych pierwszych meczów. Musimy dalej rozwijać to, co zaczęliśmy – powiedział Emerson Palmieri.

Podczas gdy Ward-Prowse i Álvarez wywarli duży wpływ po przybyciu do wschodniego Londynu, West Ham ma także innego bohatera, który do tej pory błyszczał obok nich

Lucas Paquetá jest najlepszym przyjacielem Emersona w drużynie, a po grze z Brazylijczykiem w dwóch klubach i spędzeniu z nim wielu godzin poza boiskiem, Emerson jest zachwycony widokiem swojego przyjaciela, który tak konsekwentnie prezentuje swoje wszechstronne talenty w bordowo-niebieskiej koszulce. Wykonał w tym sezonie więcej odbiorów niż jakikolwiek inny zawodnik Premier League, robiąc wrażenie na swoim starym kumplu.

Paquetá jest zawsze szczęśliwy – zauważył Emerson. To zawodnik, który wiele tworzy, ale także bardzo ciężko pracuje dla nas w obronie. Jego świadomość pozycyjna nie ma sobie równych. Miałem przyjemność grać z nim także w Lyonie. Jest asem i zawsze ma uśmiech na twarzy.