Wiele wskazuję na to, że po sezonie West Ham United nie wykupi z Fenerbahce Stambuł, Emmanuela Emenike i Nigeryjczyk wróci do Turcji. Głównym powodem takiej decyzji, może być kwota jaką turecki klub chce otrzymać za napastnika. 

Jeśli West Ham zdecydowałyby się pozyskać 28-latka to musiałby wyłożyć na stół aż osiem milionów funtów, czyli tyle ile w przybliżeniu zapłacił niedawno za Manuela Lanziniego. Zdaniem angielskich mediów, londyński klub chciałby pozyskać gracza, ale za nie więcej niż trzy miliony.

Emmy będzie mógł wrócić do Turcji, gdyż jego cena wywoławcza to 8 milionów, tyle samo co u Manuela Lanziniego. Bardzo mało prawdopodobne jest, że klub zdecyduje się na transfer definitywny. W związku z inflacją TV do gry wchodzą grube miliardy. Klub będzie teraz potrzebował każdego funta, ponieważ ceny piłkarzy i ich zarobki ciągle rosną. Skupiamy się na pozyskaniu napastnika i każdy funt będzie potrzebny by ten cel zrealizować. – powiedział jeden z przedstawicieli klubu dla portalu claretandhugh.info

Od momentu transferu na Upton Park, Nigeryjczyk rozegrał dziewięć spotkań w koszulce Młotów i zdobył dwa gole.