Nowy napastnik Młotów Emmanuel Emenike był zachwycony zdobyciem swoich pierwszych goli dla West Hamu. Nigeryjczyk stwierdził również, że mógł w tym meczu strzelić jeszcze kilka bramek.

28-latek pokazał na Ewood Park swoją jakość i chce przekonać włodarzy klubu z Upton Park do wykupienia go po sezonie z Fenerbahce Stambuł.

Mogłem strzelić więcej goli, ale dziękuje Bogu za dzisiejszy występ i zwycięstwo. Chce również podziękować zarządzającym klubem. Gra była bardzo otwarta, bo graliśmy 10 na 10 i mogliśmy strzelić więcej bramek. Jestem zadowolony z moich bramek i z gry zespołu. – powiedział król strzelców Pucharu Narodów Afryki z 2013 roku.

Występ byłego gracza Spartaka Moskwa bardzo dobrze ocenił również kapitan klubu Mark Noble. Zdaniem Anglika, Emenike zagrał świetne zawody.

Straciliśmy ostatnio Andy’ego Carrolla, ale Emenike wszedł do składu i był dzisiaj świetny. Powiedziałem już co myślę o nim. Jest zawodnikiem z górnej półki. Dimitri Payet strzelił dziś dwa gole, ale również Emenike zdobył dwa gole w swoim pierwszym meczu w pierwszym składzie. To z pewnością jest fantastyczne uczucie dla niego. – powiedział Nobes

On czekał długo na transfer do Premier League i jestem w siódmym niebie, że mamy go w klubie. Po nim również widać, że jest szczęśliwy. Mamy wiele opcji w zespole. Z ławki weszli Songy i Manu, który wrócił do gry po kontuzji. Początek meczu był dla nas trudny, ale zagraliśmy tak jak oczekuje się od takiego wielkiego klubu jak nasz. Przejęliśmy inicjatywę i wróciliśmy do gry. – zakończył Mark Noble