Świetny czas ma obecnie Michail Antonio. 31-latek bryluje na boiskach Premier League, ale teraz dokłada też świetne występy na arenie międzynarodowej. Zawodnik Młotów zdobył we wtorek swoją kolejną bramkę dla reprezentacji Jamajki, w spotkaniu ze Stanami Zjednoczonymi. Grali też inni piłkarze West Hamu.

Gol Antonio i kolejny remis Jamajki

Zawodnik The Irons po ostatnim występie z ławki rezerwowych, tym razem dostał szansę w wyjściowym składzie Jamajki. Na placu gry spędził pełne 90 minut i zaliczył kapitalne trafienie na 1:1. Antonio jak do tej pory nigdy nie zdobył gola w Premier League zza pola karnego, ale udało mu się to w drużynie narodowej. Świetne trafienie dało Jamajce punkt, w starciu z faworyzowanymi Stanami Zjednoczonymi, jednak niewiele im to daje, jeśli spojrzymy na tabelę. Reggae Boyz zajmują szóste miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, a do strefy baraży tracą już siedem punktów. Do końca eliminacji zostało jeszcze sześć kolejek.

Awans Algierii i Ukrainy do rundy play-off

Bardzo ważne zwycięstwa w ostatnich meczach grupowych, zaliczyły zespoły Ukrainy i Algierii, w których występują Andrij Jarmołenko oraz Said Benrahma. Nasi wschodni sąsiedzi pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:0, dzięki czemu udało im się awansować do strefy barażowej o udział w Mistrzostwach Świata w Katarze.

Podobnej sztuki dokonali Algierczycy. Zespół Benrahmy zremisował w meczu z Burkina Faso 2:2. Gracz Młotów pojawił się na placu gry, na ostatnie 20 minut. Algieria i Ukraina w marcu rozegrają decydujące mecze w fazie play-off.

Grali Kral, Coufal i Zouma. Soucek i Areola na ławce

Reprezentacja Czech przygotowująca się do marcowych barażów, wygrała na stadionie Sparty Praga, z Estonią 2:0. Pełne 90 minut rozegrał Vladimir Coufal, który po raz pierwszy w karierze założył opaskę kapitana drużyny narodowej. Zastąpił w tej funkcji Tomasa Soucka, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Pomocnik był zagrożony kartkami i sztab szkoleniowych nie chciał ryzykować jego absencji w barażach. Trzeci z Młotów – Alex Kral przebywał na boisku przez godzinę.

Jedenasty występ w drużynie narodowej Francji zaliczył Kurt Zouma. Stoper Młotów pomógł Trójkolorowym w zaliczeniu czystego konta, w spotkaniu z Finlandią (2:0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Alphonse Areola.

Grali też młodzi

We wtorek rywalizowali też piłkarze Młotów w młodzieżowych drużynach narodowych. Conor Coventry pomógł z zwycięstwie Irlandii U-21, nad liderującą Szwecją (1:0), rozgrywając pełny mecz i pełniąc funkcję kapitana. Zawodnik wypożyczony do Peterborough United zaliczył asystę przy decydującym golu, w doliczonym czasie gry. Po raz drugi poza kadrą Irlandii znalazł się skrzydłowy WHU – Armstrong Oko-Flex. W eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21 grał też Krisztian Hegyi. Jego Węgry uległy Izraelowi 0:3, a bramkarz spędził na placu gry 90 minut.

Harrison Ashby i Brian Kinnear (Szkocja U-21) nie znaleźli się w kadrze meczowej, na spotkanie z Belgią (0:2). Nie grał też Jamal Baptiste (Anglia U-19), który przesiedział cały mecz ze Szwecją na ławce rezerwowych.