Były sternik West Hamu United – Eggert Magnusson, na łamach angielskiego The Sun skrytykował nowy dom Młotów – Stadion Olimpijski. Islandczyk twierdzi, że miliony funtów zostało wyrzuconych w błoto  oraz iż tą inwestycję można było przeprowadzić lepiej.

W 2006 roku, ówczesny prezes West Hamu – Eggert Magnusson wyraził zainteresowanie przeprowadzką Młotów na Stadion Olimpijski. Rozmowy klubu z komitetem olimpijskim szybko jednak spełzły na niczym. Kością niezgody okazała się możliwość organizowania mitingów lekkoatletycznych, na co Magnusson nie chciał się zgodzić. Ostatecznie pomysł dzierżawy stadionu wyłącznie do celów piłkarskich został odrzucony podczas posiedzenia Izby Lordów.

W marcu 2013 roku, dzięki staraniom obecnych właścicieli West Hamu udało się dojść do porozumienia z władzami miasta oraz odpowiednimi organami w kwestii przeprowadzki z Upton Park na Stadion Olimpijski. Łączna kwota modernizacji obiektu wyniosła niemal 537 milionów funtów.

Były prezes West Hamu Eggert Magnusson na łamach The Sun skrytykował sposób transformacji obiektu. 69-cio latek uważa, iż plany przygotowane przez jego ekipę znacznie poprawiłyby bezpieczeństwo na stadionie i pozwoliłyby na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Nie możesz najpierw budować stadionu, a dopiero później przekształcać go na potrzeby piłki nożnej. Musisz zacząć z myślą o piłce nożnej! My mieliśmy plany na stadion z chowanymi krzesełkami, tak jak na Stade de France – powiedział Magnusson.

Upton Park miał wyjątkową atmosferę. Fani mogli usłyszeć każde starcie zawodników oraz to, co mówi manager. To, co teraz mamy to kompletny bałagan. Ten stadion nie nadaje się do futbolu, to arena lekkoatletyczna – kontynuował Islandczyk.

Lista niedoskonałości w opinii Eggerta Magnussona była długa: Fani siedzą 40 metrów od boiska i zbliżają się, żeby móc widzieć. Na zewnątrz są duże, otwarte przestrzenie, które są problemem dla policji, a także obszary wewnątrz stadionu, które są współdzielone przez wszystkich fanów. Przenoszenie krzesełek jest powolne i bardzo kosztowne, ponieważ to rozwiązanie było nieprzemyślane – wyliczył.

W mojej opinii nic nie da się już zrobić. Lepiej byłoby zburzyć stadion i postawić go od nowa. Pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Pierwotne plany pozwoliłyby na oszczędności setek milionów funtów. Współczuję fanom – zakończył.

Na odpowiedź sterników West Hamu nie trzeba było długo czekać. David Sullivan na łamach oficjalnej witryny klubowej odpowiedział Eggertowi Magnussonowi na stawiane zarzuty.

Byłem zawiedziony czytając nieodpowiedzialne i – szczerze mówiąc – nieprawdziwe komentarze Eggerta Magnussona w jednej z niedzielnych gazet. Pan Magnusson był prezesem w klubie przez trochę ponad rok w latach 2006-2007, po których zostawił klub z długiem sięgającym 110 milionów funtów. Jego kadencja doprowadziła klub na skraj bankructwa, co rzutowało na najbliższą przyszłość West Hamu United. Na szczęście ja i mój zarząd byliśmy w stanie ochronić klub i zabezpieczyć jego przyszłość– rozpoczął Sullivan.

 – Eggert krytykuje nas za pomoc w wypełnieniu dziedzictwa Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w 2012 roku w Londynie, dzięki którym nasze miasto i kraj zyskały wielofunkcyjny stadion, z którego możemy być dumni. Pan Magnusson, o ile mi wiadomo, nie odwiedził nigdy naszego nowego stadionu – powiedział sternik Młotów.

Stadion Olimpijski został przetransformowany na stadion piłkarski kategorii 4 UEFA – najwyższej możliwej kategorii, pozwalającej na organizację finału Ligi Mistrzów. Nasz nowy dom to także obiekt, na którym rozgrywane są mecze Premier League, organizowane były mistrzostwa świata w rugby oraz koncerty największych gwiazd muzyki. Zdajemy sobie sprawę, że obiekt nie jest jeszcze idealny, dlatego wciąż pracujemy nad rozwiązaniem wszelkich problemów z nim związanych.

Atmosfera na stadionie od meczu otwarcia aż po starcie z Chelsea była znakomita, ale by tego doświadczyć, trzeba tam być. Dlatego właśnie uważam, że poglądy pana Magnussona w związku ze stadionem są tak wiarygodne, jak jego krótka, acz pełna wad kadencja prezesa West Hamu United – zakończył sternik Młotów.