Dziewięciu zawodników pierwszego zespołu West Ham United, po meczu z Arsenalem wyruszyło na zgrupowania swoich drużyn narodowych. Większość z piłkarzy ma do rozegrania trzy spotkania, ale są też tacy, którzy będą mieli szansę występu tylko w jednym starciu. 

Siedmiu w eliminacjach do MŚ

Z grona powołanych, aż siedmiu zawodników będzie rywalizowało w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Wśród nich są tacy, którzy będą rywalizować przeciwko sobie. W grupie I, na przeciw siebie staną Łukasz Fabiański oraz duet Anglików, Rice-Lingard. 

Łukasz Fabiański (Polska) – Węgry (25 marca), Andora (28 marca), Anglia (31 marca).

Jesse Lingard, Declan Rice (Anglia) – San Marino (25 marca), Albania (28 marca), Polska (31 marca)

Conor Coventry (Irlandia) – Serbia (24 marca), Luksemburg (27 marca), Katar (towarzyski – 30 marca)

Andriy Yarmolenko (Ukraina) – Francja (24 marca), Finlandia (28 marca), Kazachstan (31 marca)

Vladimir Coufal, Tomáš Souček (Czechy) – Estonia (24 marca), Belgia (27 marca), Walia (30 marca)

Warto wspomnieć, że reprezentacja Czech z Součkiem i Coufalem w składzie rozegra mecz z Estonią w…Polsce. Spowodowane jest to oczywiście pandemią. Estoński Związek Piłki Nożnej nie dostał zgody na organizację meczu w swoim kraju, więc obie reprezentacje spotkają się na neutralnym stadionie w Lublinie. 

Dziwi powołanie Yarmolenki do reprezentacji Ukrainy. Skrzydłowy Młotów przez ostatnie półtora miesiąca borykał się z kontuzją i nie był w stanie pomóc zespołowi na murawie. Dopiero ostatnio dostał szansę w meczu U-23. Miejmy nadzieję, że uraz się nie odnowi i 31-latek wróci zdrowy do Londynu.

„Benek” pomoże Algierii

Przed reprezentacją Algierii dwa spotkania do rozegrania, podczas najbliższego terminu reprezentacyjnego, ale tylko w jednym będzie mógł pomóc zespołowi Said Benrahma. Spowodowane jest to restrykcjami pandemicznymi i „Benek” nie poleci z zespołem do Zambii, bo musiałby po powrocie do Londynu przejść 10-dniową kwarantannę. Pomocnik zagra więc tylko z Botswaną (29 marca). Algierczycy rywalizują w eliminacjach do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki, który odbędzie się w Kamerunie. Reprezentacja, w której występuje skrzydłowy Młotów ma już zapewniony awans do turnieju głównego.

Alves jedzie na ME

Frederik Alves w najbliższych dniach będzie rywalizował z reprezentacją Danii w Mistrzostwach Europy do lat 21, które odbędą się w Słowenii i na Węgrzech. Duńczycy w fazie grupowej zagrają z Francją (25 marca), Islandią (28 marca) oraz Rosją (31 marca). Dla młodego stopera Młotów będzie to dobra okazja, aby pokazać się szerszej publiczności.

Powołania do młodzieżowych reprezentacji dostali też Michael Forbes (Irlandia Północna U-19) oraz Jacob Knightbridge i Divin Mubama (Anglia U-17).