Od dłuższego czasu Młoty przejawiają zainteresowanie napastnikiem Olympique Marsylia, Michym Batshuayi. West Ham United ma nadzieję, że osoba Dimitri’ego Payeta odegra kluczową rolę w transferze Belga do West Hamu. 

Obaj panowie znają się doskonale ze wspólnej gry w OM. Piłkarze dobrze dogadywali się na murawie oraz poza pracą w życiu prywatnym. Można rzecz, że bardzo zaprzyjaźnili się podczas pobytu w Marsylii.

Payet po przyjściu na Upton Park stał się wielką gwiazdą Młotów jak i całej ligi angielskiej. Francuz ma nadzieję, że jego śladami pójdzie były napastnik Standardu Liege, który kibicuje gorąco swojemu koledze.

Chęć na pozyskanie 22-latka mają również takie kluby jak Tottenham czy Juventus. Młoty na pozyskaniem dwukrotnego reprezentanta Belgii mają przeznaczyć około 20-25 milionów funtów. Jeśli nie udałoby się pozyskać Batshuayiego to być może West Ham postara się o transfer Christiana Benteke bądź Wilfrieda Bony’ego.

W tej kampanii gracz Olympique Marsylia wystąpił w 39 spotkaniach, w których zdobył dziewiętnaście goli oraz zaliczył osiem asyst.