Według informacji płynących z „Daily Star”, West Ham United będzie chciał zakontraktować pomocnika Tottenhamu Hotspur, Erica Diera, gdy tylko okno transferowe zostanie otwarte.

David Moyes najprawdopodobniej będzie chciał wzmocnić linię defensywną przed startem nowego sezonu. W tym celu już teraz rozgląda się za potencjalnymi kandydatami, którzy mają przekonać go do siebie.Uwagę Szkota zwrócił właśnie Dier.

Mimo głównej pozycji piłkarza jaką jest środek pomocy, Eric może także swobodnie występować jako środkowy bądź prawy obrońca. To właśnie wszechstronność jest duża zaletą Anglika.

Dier trafił do drużyny Kogutów w lipcu 2014 roku, przechodząc za 5 milionów euro ze Sportingu Lizbona. Jego obecna umowa ze Spurs obowiązuje do czerwca 2021 roku, bardzo realne jest, że nie zostanie ona przedłużona, dlatego władze ubiegłego finalisty Ligi Mistrzów będą chciały zarobić cokolwiek na swoim podopiecznym.

Dużą przeszkodę może stanowić kwota, jakiej oczekuje Tottenham. Koguty chcą za swojego piłkarza 40 milionów funtów, co jak na jego obecną formę jest bez wątpienia sumą wyrwaną z kosmosu.