Declan Rice został wybrany do składu reprezentacji Anglii na nadchodzące mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata 2020. Wśród wybranych znalazł się również były zawodnik Młotów, a cel Moyesa w trwającym okienku transferowym – Jesse Lingard. 

Anglicy wracają do gry na początku września – Rice z pewnością odegra kluczową rolę w ich staraniach o zakwalifikowanie się do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata w Katarze.

Rice stał się kluczowym graczem Southgate’a i grał w każdym meczu na Euro 2020, gdy Anglicy dotarli do ​​finału, przegrywając w rzutach karnych z Włochami na Wembley.

Na liście nie zabrakło największych gwiazd, między innymi Masona Mounta, Raheema Sterlinga czy kapitana drużyny – Harry’ego Kane’a

Anglia prowadzi w tabeli grupy I z maksymalną liczbą punktów po pierwszych trzech spotkaniach eliminacyjnych. Pierwsza gra podopiecznych Garetha Southgate to wyjazd do Budapesztu w czwartek, 2 września – spotkanie z Węgrami, którzy zajmują drugie miejsce.

Trzy dni później Anglia wraca na Wembley i zagra z Andorą. Anglicy w Polsce pojawią się w środę 8 września i zagrają na Stadionie Narodowym z Reprezentacją naszego kraju.