Declan Rice został powołany przez  Garetha Southgate’a na nadchodzące mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata FIFA 2022. Anglia zagra przeciwko Albanii i San Marino. W składzie nastąpiło sporo zmian względem poprzedniego zgrupowania.

Anglicy mogą przypieczętować swoje miejsce w przyszłorocznych finałach w Katarze jeszcze jednym zwycięstwem i mają na to dwie szanse – najpierw na Wembley przeciwko Albanii w piątek 12 listopada, a następnie w San Marino w poniedziałek 15 listopada.

Rice był ostoją pomocy Garetha Southgate w ciągu ostatnich dwóch sezonów i ma nadzieję na dodanie czegoś „ekstra”, do swoich 27 występów w reprezentacji – pomocnik West Hamu ma na swoim koncie także dwa gole dla Anglii.

Do składu po kontuzjach wrócili, między innymi, Harry Maguire, Trent Alexander-Arnold, Reece James i Marcus Rashford. Tym razem zabrakło miejsca dla Jessego Lingarda, Kierana Trippiera i Fikayo Tomoriego. Ponownie na powołanie nie zasłużyli – w oczach selekcjonera – Mason Greenwood oraz Emile Smith-Rowe. W angielskiej prasie najwięcej miejsca poświęcono jednak absencji Jadona Sancho.