Declan Rice uważa, że ​​West Ham United ma ogromną szansę na zrobienie kroku (w kierunku zdobycia wielkiego trofeum) w środowym meczu piątej rundy Carabao Cup na stadionie Tottenham Hotspur.

To oczywiście wielki mecz dla wszystkich – to szansa na awans do półfinału, więc jest to dla nas ogromna gra i coś, do czego staramy się dotrzeć przez ostatnie kilka lat, ale jeszcze tego nie zrobiliśmy – powiedział Rice.

Środa jest dla nas dniem ogromnej szansy, aby to zrobić. Jeśli będę miał okazję zagrać, będę gotowy. Miejmy nadzieję, że uda nam się wyjść na prowadzenie i utrzymać przewagę.

Rice zna piłkarzy Tottenhamu jak nikt inny, ponieważ w ciągu ostatnich czterech i pół roku grał u boku Harry’ego Kane’a, Dele Alli, Harry’ego Winksa i Erica Diera w reprezentacji Anglii, a także przeciwko Spurs

Wiem, że za każdym razem, gdy pojawia się nowy menedżer, gracze ponownie podnoszą swoje poziomy i tak może być w przypadku Spurs – zauważył. Oglądałem ich mecz w niedzielę przeciwko Liverpoolowi i wyglądali dobrze, ale my sprawiliśmy im problemy u siebie w Premier League. Będziemy chcieli zrobić to ponownie. Lubię grać na stadionie Spurs, więc mam nadzieję, że uda nam się tam osiągnąć kolejny dobry wynik.

Podczas gdy środowy mecz i szansa na awans do pierwszego półfinału Pucharu EFL od sezonu 2013/14 jest głównym celem drużyny, wiadomo, że West Ham ma przed sobą serię  meczów Premier League w okresie noworocznym

W grze w piłkę nożną wszystko może się zdarzyć w ciągu 90 minut, ale spojrzeliśmy wstecz na mecze i wyszliśmy już z trudnej grupy spotkań. W następnych musimy zdobyć maksymalną liczbę punktów – dodał Rice.

Po raz pierwszy spędzimy Święta Bożego Narodzenia w pierwszej piątce od kilku lat (od 2014/15), więc jest dużo pozytywów, ale musimy dalej naciskać i zbierać punkty, gdzie tylko się da.