West Ham United potwierdził, że Declan Rice rozpoczął okres rehabilitacji po kontuzji bocznego więzadła kolana. Pomocnik odczuwał dyskomfort w końcowych minutach meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata FIFA z Polską na Wembley.

Rice przeszedł badanie i ocenę pod okiem zespołu medycznego klubu, który na bieżąco będzie monitorował postępy 22-latka.

Szef działu usług medycznych Richard Collinge powiedział:

Niestety takie rzeczy zdarzają się w piłce nożnej. Declan wzorowo podszedł do tej sytuacji, co nie jest dla nas zaskoczeniem. Jest w szczytowej formie fizycznej i mamy nadzieję, że pomoże mu to w powrocie na boisko. Natychmiast rozpoczęliśmy jego rehabilitację, ponieważ wszyscy dążymy do pełnego i szybkiego wyzdrowienia zawodnika.

Declan Rice także skomentował swój stan zdrowia:

Jestem oczywiście rozczarowany, że złapałem tą kontuzję, ale jestem w dobrym nastroju, rozpocząłem już rehabilitację i mam nadzieję, że wkrótce wrócę na boisko. Chociaż nie jestem w stanie być z chłpakami, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać zespół, ponieważ chcemy kontynuować nasz bardzo dobry sezon.

Menedżer David Moyes dodał:

Po meczu z Anglią wiedzieliśmy, że Rice nie będzie dostępny, ale gramy dalej. Byliśmy rozczarowani, ale sezon toczy się dalej. Przerwa w grze Declana daje innym zawodnikom możliwości. Po to są drużyny i zmiennicy. Miejmy nadzieję, że mamy skład, który sobie z tym poradzi.