Craig Dawson w ostatnich spotkaniach jest filarem defensywy West Ham United. Jego świetna formę dostrzegają włodarze klubu i jak podaje portal Claret & Hugh – Anglik jest na dobrej drodze, aby West Ham wykupił go po sezonie z Watfordu. 

Wypożyczenie 30-latka do klubu z London Stadium odbiło się szerokim echem wśród kibiców Młotów, którzy nie byli zadowoleni z takiego ruchu klubu. Piłkarz długo czekał na swoją szansę w zespole Davida Moyesa, ale gdy już ją dostał to wykorzystał w 100%.

Obecnie Dawson jest obok Angelo Ogbonny podstawowym obrońcą WHU i defensywa naszego zespołu z Anglikiem wygląda świetnie. Były zawodnik West Bromu zagrał dotychczas w trzech spotkaniach z Southampton, Evertonem i ostatnio ze Stockport County. We wszystkich meczach londyńczycy zachowali czyste konto i spora w tym zasługa Dawsona. Do dobrej gry w obronie gracz dołożył także coś ekstra w ofensywie. W poniedziałkowy deszczowy wieczór jego gol zapewnił zespołowi zwycięstwo i awans do kolejnej rundy FA Cup. 

W umowie wypożyczenia jest zapisana opcja wykupu zawodnika i na ten moment menedżer David Moyes jest skłonny z niej skorzystać. Pomimo ograniczonych funduszy szkocki menedżer w ostatnich okienkach transferowych dokonuje kapitalnych wyborów i praktycznie każdy zawodnik sprowadzony do klubu jest ważnym ogniwem, choć na papierze te transfery nie wyglądały aż tak pozytywnie. W tę teorię wpisuje się pozyskanie takich graczy jak: Tomas Soucek, Vladimir Coufal, Said Benrahma, Jarrod Bowen oraz wspomniany Dawson. 

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to w najbliższym meczu ligowym z Burnley na środku obrony Młotów ponownie zobaczy duet Angelo Ogbonna – Craig Dawson.