David Moyes wyjaśnił, dlaczego Edson Alvarez został zmieniony tak wcześnie w drugiej połowie zwycięskiego meczu  West Ham United z Freiburgiem. Przyznał, że pomocnik nabawił się kontuzji nogi.

The Hammers zapewnili sobie miejsce na szczycie swojej grupy Ligi Europy dzięki zwycięstwu 2:0 w czwartek (14 grudnia), po bramkach Mohammeda Kudusa i Edsona Alvareza, co dało Młotom trzy punkty. Mimo udziału w obu bramkach 26-latek opuścił boisko już po 54 minutach gry, a Moyes przyznał, że było to zaplanowane ze względu na chorobę. Dodatkowym powodem był fakt, że Meksykanin zmagał się również z kontuzją w przerwie.

David Moyes

Trener Młotow nie wydawał się szczególnie zaniepokojony kontuzjowaną nogą 26-latka, ale przyznał, że West Ham będzie musiał sprawdzić stan Alvareza przed starciem z drużyną Gary’ego O’Neila na London Stadium. Istnieje ryzyko, że zawodnik może zostać wykluczony z udzialu w tym meczu.

Byłoby ogromną szkodą, gdyby reprezentant Meksyku nie mógł powtórzyć swojego niesamowitego występu przeciwko Freiburgowi w niedzielnym meczu w Premier League i byłby to ogromny cios dla the Irons, którzy chcą zrehabilitować się po porażce 5:0 na Craven Cottage.

Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia ostrożności i Alvarez będzie w dobrej formie, gotowy na niedzielę.