David Moyes pochwalił swoją drużynę za niewiarygodną reakcję po tym, jak stracili bramkę po zaledwie trzech minutach gry w sobotnie popołudnie. West Ham zmobilizował się i został nagrodzony, kiedy Lucas Paqueta wbił piłkę po rzucie rożnym Declana Rice’a.

Zareagowaliśmy świetnie – powiedział Moyes podczas pomeczowej konferencji prasowej. Czułem, że graliśmy niesamowicie dobrze. Muszę oddać graczom ogromne uznanie i wielkie pochwały za sposób, w jaki do tego podeszli. Zagrali naprawdę dobrze w pierwszej połowie, może z wyjątkiem pierwszej minuty… Od tamtego czasu zasługiwaliśmy na remis.

Bramka Paquety uratowała punkt, a Declan Rice otrzymał ogromne brawa za swój występ – kapitan West Hamu nieustannie dominował w środku pola przez 90 minut

Obydwaj byli wielcy, zwłaszcza w pierwszej połowie – poza tą pechową pierwszą minutą. Byli to topowi chłopcy dzisiaj. Cieszę się z Lucasa, ponieważ sprowadziliśmy go, aby dał nam kilka bramek. Poza tym nie trafialiśmy ze stałych fragmentów gry w tym sezonie, więc to prawdopodobnie jeden z naszych pierwszych takich goli od bardzo dawna.

To chyba jeden z naszych najlepszych występów w tej kampanii, ponieważ musieliśmy pokazać trochę walki i trochę ducha. Musieliśmy udowodnić, że nie załamaliśmy się po stracie gola. Nie panikowaliśmy, wykonaliśmy kilka podań i udało się, więc dzisiaj było wiele dobrych rzeczy od moich graczy.

Powiedziałem chłopcom: spójrzcie, wyglądaliśmy wreszcie tak, jakbyśmy byli dzisiaj bardziej gotowi niż dotychczas. Naprawdę chcieliśmy zagrać ten mecz na 100%. Nie mogliśmy doczekać się wyzwania. Zespół pokazał wielki charakter mimo straty – odbiliśmy się, wzięliśmy to na klatę i poszliśmy znowu do przodu.

Największą rzeczą była nasza energia

Newcastle jest naprawdę dużym zespołem, a tłum radzi sobie niesamowicie dobrze, by podnieść doping. Trudno było więc grać tutaj, ale nasi zawodnicy dali radę. Byliśmy trochę zmęczeni i mamy kilka drobnych kontuzji po dzisiejszym meczu, ale ogólnie wykonaliśmy dobrą robotę.

Od mistrzostw świata rozegraliśmy tylko dwa mecze u siebie

Wydaje się więc, że w tej chwili bardzo rzadko bywamy w domu, ale musimy poprawić naszą formę wyjazdową. Zremisowaliśmy teraz z Leeds i Newcastle, wygraliśmy Puchar Anglii w Brentford i pokonaliśmy Derby na wyjeździe w pucharze, więc mam nadzieję, że zaczynamy pokazywać pewność i odporność –  dzisiaj to potwierdziliśmy.

Kolejne kontuzje Młotów

  • Moyes potwierdził, że Areola nabawił się urazu ścięgna podkolanowego podczas treningu. Nie wiadomo, jak długo Francuz będzie pauzował, ale jest to ogromne zmartwienie, biorąc pod uwagę, że West Ham właśnie pozwolił Darrenowi Randolphowi dołączyć Bournemouth. Wkrótce okaże się jak jest to poważna kontuzja i kiedy West Ham przywróci Areolę do gry
  • Niemiecki obrońca Thilo Keher został wycofany w trakcie meczu z Newcastle z powodu nieokreślonej mediom kontuzji – zastąpił go Ben Johnson
  • Vladimir Coufal, podczas spotkania zgłosił problem z ramieniem