David Moyes powiedział, że chciałby, aby jego zespół był w pierwszej czwórce, jednak ma świadomość, że do tego jeszcze długa droga. W ciągu dwóch lat Młoty poczyniły ogromne postępy, aby znaleźć się na tej pozycji i teraz muszą znaleźć sposoby, na utrzymanie się na szczycie. Moyes oczekuje kolejnego okresu wzrostu formy, dającego szansę na stanie się jeszcze lepszą drużyną i klubem.

Myślę, że przesłanie, jakie dała piłka nożna w Premier League jest wspaniałe

Nikt tu, ani w tej części świata nie uznaje wojny, nie chcemy jej, nie chcemy o niej słyszeć. Wspieramy Ukrainę!!! Piłka nożna jest niezwykle ważna na całym świecie. Premier League jest pokazywana w każdym kraju. Wszystko, co możemy zrobić, to powiedzieć, że ta wojna na Ukrainie jest zła. Cieszę się, że zawodnicy wspierają Andrija Jarmolenkę, tak jak cały klub.

Ma trochę wolnego czasu, ale mam nadzieję, że wróci jutro na trening. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że jego rodzina jest bezpieczna i wszyscy z nim związani są cali i zdrowi.

To był bardzo zacięty mecz w Premier League z drużyną w dobrej formie

Widziałem ich w środku tygodnia przeciwko Arsenalowi i pomyślałem, że naprawdę mieli pecha, że nie wzięli czegoś z gry. To był dobry mecz pomiędzy dwoma dobrymi zespołami, więc wiedziałem, że dzisiaj będzie ciężko i tak było.

Zdobyliśmy gola i być może my także mieliśmy pecha, że nie strzeliliśmy ponownie. Ale ostatnie 20 minut było trudne, bo graliśmy w kontrataku i mieliśmy dobre okazje, ale tak naprawdę ich nie wykorzystaliśmy. To było zacięte spotkanie, ale dla nas szczęśliwy wynik.

Graliśmy dziś dużo lepiej niż ostatnio

Są oznaki, że nasz futbol się poprawia. Podobał mi się sposób w jaki graliśmy. Myślę, że dzisiaj stworzyliśmy więcej okazji niż ostatnio. Nasz bramkarz i obrońcy wykonali naprawdę dobrą robotę w utrzymaniu czystego konta.

Kurt był dzisiaj wyjątkowy

Silny, władczy, miał kilka niesamowitych bloków pod koniec meczu, kiedy tego potrzebowaliśmy. Był potężny w powietrzu i czasami agresywny. Wygrał świetny wyścig w sytuacji jeden na jednego w pierwszej połowie. Myślę że Kurt grał naprawdę dobrze.

Wszyscy wiemy, jakie zdolności ma ten zawodnik, ale także zdajemy sobie sprawę, że jest w trudnym czasie. Staramy mu się pomóc, bo wiemy jak żałuje i jak bardzo to wszystko przeżywa.

Przeszliśmy do 3-5-2, ponieważ martwiłem się, że z Wilkami grającymi w takiej formie, możemy napotkać trudności – widać jak dobrą drużyną piłkarską są w tej chwili

Uważam, że sposób w jaki podchodziliśmy do gry przez pierwsze 30 minut był doskonały i jedyną trudną rzeczą, być może rozczarowującą było to, że nie doprowadziło to do gola. Zrobiliśmy bardzo dużo dobrych rzeczy, a gracze poradzili sobie dzisiaj naprawdę dobrze.

Wiedziałem, ze Wilki spróbują zmienić i polepszyć swoją sytuację w drugiej połowie

Rozmawialiśmy także w przerwie o cierpliwości. Wilki nie tracą wielu bramek. To nie jest takie proste. Trochę się martwiłem, ponieważ stwarzaliśmy okazje, ale oni wprowadzili dzisiaj sporo zmian w swoim zespole. Spodziewałem się, że wszyscy ich najlepsi zawodnicy pojawią się później, więc z tego punktu widzenia byłem rozczarowany, że nie zdobyliśmy gola wcześniej. Cały czas miałem wrażenie, że jeśli zdołamy utrzymać się w grze, to zdobędziemy bramkę.

Cieszymy się z trafienia Tomáša Součka

On nie gra najlepiej i sam wie o tym doskonale. Robimy wszystko, aby pomóc mu odzyskać formę. Na szczęście znalazł się dzisiaj we właściwym miejscu i strzelił dla nas gola. Ma teraz cztery trafienia, więc mam nadzieję, że to doda mu pewności siebie, Dzisiaj grał lepiej, cały jego mecz też był znacznie bardziej poprawny od poprzednich. To są występy, których szukam, bo tak naprawdę przecież szukam ulepszeń – dzisiaj wydajność tego gracza była satysfakcjonująca. Byliśmy też ogólnie lepsi przy piłce, stworzyliśmy więcej okazji niż w innych meczach.

Będziemy potrzebować odporności, ponieważ mamy przed sobą wiele gier

Myślę, że napięcie w Premier League jest takie, jak nigdy dotąd. Niezależnie od tego, czy chodzi o uniknięcie spadku z ligi, czy o wejście do Europy, niezależnie od tego na jakiej pozycji jesteś, możesz zobaczyć, że w tym sezonie jest naprawdę bardzo ciasno w tabeli.

Może się okazać, będziemy mieć dużo takich gier, w których jesteśmy pod presją i będziemy musieli spróbować je wygrać za wszelką cenę. Kilka przegraliśmy, więc byłem bardzo zadowolony, że przebrnęliśmy dziś przez ostatnie 15 minut.

Tomáš Souček powiedział, że zostało zmienionych kilka rzeczy rzeczy w treningu, czy to miało dziś wpływ?

Czasami trzeba coś zepsuć, żeby później było lepiej. Musisz coś zmienić i trochę popróbować i zobaczyć, czy możesz znaleźć coś nowego. Ja jestem właśnie takim momencie.

Rzuciłem moim pracownikom wyzwanie, aby powiedzieli co możemy zrobić, by się poprawić

Zmieniliśmy dzisiaj nasz system i sposób w jaki graliśmy – pomyślałem, że to nam pomogło, ponieważ graliśmy w ten sposób może rok temu w różnych porach sezonu i dobrze sobie z tym radziliśmy. Tak więc czułem, że przeciwko Wilkom, które grają podobnym systemem, jest to właściwa droga.

Ben Johnson ma duży potencjał

Myślę, że Ben dobrze sobie poradził, ale ma jeszcze dużo do zrobienia – ma potencjał, by się wzmocnić. Posunął się do przodu i przekroczył pewien próg. Miał dzisiaj kilka udanych, świetnych wślizgów. Wykonał naprawdę dobrą robotę, szczególnie w pierwszej połowie dobrze szedł naprzód, dołączając do doświadczonych graczy i będąc częścią ataków.