The Hammers zakończyli niezapomniany, wyjątkowy sezon 2020/21 wygraną 3:0 z Southampton, która zapewniła szóste miejsce w tabeli i udział w Lidze Europy. Młoty zdobyły również rekordową łączną liczbę, 65 punktów w Premier League. 

A co po tym spotkaniu powiedział menadżer West Hamu United, David Moyes?

Pobicie rekordu punktowego Premier League jest dla nas fantastyczne

Myślę, że przełamanie sumy punktów było czymś, na co naprawdę mieliśmy nadzieję. To było wyzwanie, szczególnie po ostatniej przerwie międzynarodowej i wielu kontuzjach. To wspaniale, że zakończyliśmy kampanię kilkoma ważnymi zwycięstwami.

Kwalifikacje do Ligi Europy, to także ogromne osiągnięcie

Chcemy rozwijać West Ham. Widzę wielką szansę, aby pójść dalej i uczynić go większym i lepszym. Mam nadzieję, że standardy, które wyznaczyliśmy w tym roku, będą kontynuowane, ponieważ mieliśmy dobry rok i nie chcemy już być na dole tabeli.

Chcemy konkurować na najwyższym poziomie. Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną i teraz naszym zadaniem jest budowanie kolejnych pięknych sezonów na tym fundamencie.

W tej chwili mamy dobrą drużynę, chcę to rozwinąć i chcę, żebyśmy brali udział we wszystkich meczach wierząc, że mamy szansę. Gracze nabrali pewności siebie przez cały sezon, byli świetni także za kulisami w tym trudnym czasie.

Zwycięstwo przed kibicami było fantastycznym sposobem na zakończenie sezonu

Nie graliśmy dzisiaj tak dobrze, ale występ nie był najważniejszy, podstawą był wynik.

Wspaniale było odzyskać kibiców. Cieszę się, że mieli okazję zobaczyć drużynę, ponieważ chłopcy w tym sezonie zasłużyli na wsparcie i zasłużyli na uznanie – spisali się przecież tak dobrze. Niech ta passa długo jeszcze potrwa.

Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będą tu pełne trybuny. Widząc jak grają w tej chwili nasi zawodnicy, zasługujemy na wielki doping.

Byłem zachwycony Pablo Fornalsem – zasłużył na te gole

Dał tak wiele zespołowi i dziś otrzymał swoją nagrodę. Cieszę się niezmiernie, że udało mu się trafić dwa razy.

Declan Rice także potrzebował gola na zakończenie kampanii

Cieszę się, że Dec zdobył gola, ponieważ miał ogromny wpływ na cały nasz sezon. Jest dobrym zawodnikiem i po kontuzji wciąż odnajduje swoją drogę. Tym bardziej cieszę się że tak zakończył sezon 2020/21.