David Moyes uważa, że ​​niedzielne zwycięstwo z Evertonem, jest kolejnym dowodem na to, że West Ham United może ponownie walczyć o miejsce w pierwszej szóstce w tej kampanii.

Szkot poprowadził Młoty do drugiego z rzędu zwycięstwa na Goodison Park.

Zawodnicy byli dzisiaj świetni. Grali naprawdę dobrze – powiedział David Moyes.  Byłem trochę zaniepokojony, ponieważ myślałem, że nie kontrolujemy gry. Idziemy do przodu i uzyskanie kolejnego pozytywnego wyniku było wspaniałe – był to długi i pracowity tydzień po przegranej w poprzednim spotkaniu.

Gracze wykonali dziś świetną robotę. Everton to naprawdę dobra drużyna i dobrze rozpoczęli sezon. My także świetnie zaczęliśmy sezon i chcę, abyśmy rzucali wyzwania wszystkim dużym zespołom i grali najlepiej jak potrafimy – dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobrze.

Chłopcy ciężko pracowali przez 95 minut – potrzebowaliśmy tych 3 punktów

Nie mieliśmy dzisiaj kilku pomocników, a jeszcze trudniej było, kiedy straciliśmy Tomasa z powodu kontuzji w drugiej połowie, więc zmieniliśmy ustawienie i udało nam się dobrze grać mimo niedogodności.

Pracowaliśmy nad naszymi stałymi fragmentami i opłaciło się to zwycięskim golem

Chcemy wrócić do standardów, które wyznaczyliśmy w zeszłym roku – ustaliliśmy je naprawdę wysoko.  Strzeliliśmy kilka bramek ze stałych fragmentów, do których Paul Nevin świetnie nas przygotowuje i stara się je trenować i udoskonalać. Dziś to był naprawdę zacięty mecz. Nie było to łatwe zwycięstwo.

Rozpoczęliśmy trudną serię gier

Nie chcemy nastawiać się negatywnie. Być może będziemy musieli wprowadzać zmiany z powodu napiętej listy meczów, żeby mieć szanse na walkę – chcieliśmy być w Europie i zrobimy wszystko, aby jak najdłużej tam pozostać.

Naszym zadaniem jest teraz wysokie miejsce w tabeli, aby w przyszłym roku zagrać w Lidze Mistrzów.  Jeśli chcemy to zrobić, będziemy musieli dobrze radzić sobie w Premier League i będziemy musieli spróbować zrównoważyć to z pozostałymi rozgrywkami – najlepiej jak potrafimy.

Nie możemy sobie pozwolić na to, by zbyt wielu zawodników wypadało z drużyny – miejmy nadzieję, że odzyskamy szybko wszystkich kontuzjowanych – zakończył Moyes.