West Ham United na swojej oficjalnej stronie internetowej z radością potwierdza zakontraktowanie Kevina Nolana oraz Paula Nevina jako nowych członków sztabu szkoleniowego Davida Moyesa. 

Były kapitan zespołu The Hammers Nolan oraz Nevin – niegdyś członek ekipy trenerskiej reprezentacji Anglii dołączyli do sztabu pierwszej drużyny do końca bieżącego sezonu. Od razu zaczęli oni pracę wspólnie z Alanem Irvinem i Xavim Valero w ośrodku Rush Green.

Chciałbym powitać Kevina i Paula na pokładzie. Nie mogę doczekać się współpracy z nimi. Obaj mają olbrzymie doświadczenie i liczę, że będą mieli swój wkład w rozwój drużyny – powiedział David Moyes.

Kevin oczywiście dobrze poznał klub grając tutaj wcześniej, natomiast metryka trenerska Paula jest wspaniała. Kompletowanie sztabu szkoleniowego trochę potrwało, jednak chciałem być pewny, że sprowadzę tutaj odpowiednich ludzi do pomocy, a oboje świetnie się do tego nadają. Od razu wezmą się do pracy. Wszyscy skupimy się na zadaniu, które musimy wykonać do końca sezonu – oznajmił Szkot.

37-letniego Kevina Nolana nie trzeba szczególnie przedstawiać kibicom The Hammers. Były gracz Boltonu i Newcastle United został sprowadzony na Upton Park przez Sama Allardice’a w 2011 roku i dzięki swoim przywódczym zdolnościom szybko zjednał sobie szatnię zdobywając opaskę kapitana i walnie przyczynił się do awansu zespołu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii. Łącznie wystąpił on w bordowo-błękitnym trykocie w 157 meczach, w których zanotował 31 trafień.

Po opuszczeniu ekipy ze wschodniego Londynu Nolan podjął pracę jako grający menadżer zespołu Leyton Orient, a w styczniu 2017 roku przeniósł się do Notts County w takiej samej roli. Dzięki niemu klub z Meadow Lane uniknął spadku i powrócił na właściwe tory. Drogi trenera i klubu rozeszły się w 2018 roku.

50-letni Nevin reprezentował barwy takich klubów jak Shrewsbury Town, Carlisle United i Yeovil Town, a karierę menadżerską zaczynał w Fulham w 1997 roku. Po ośmiu latach na Craven Cottage, podjął się pracy pierwszego trenera w New Zealand Knights w australijskiej A-League. W 2012 roku wrócił do Anglii, gdzie trenował zawodników Norwich City. Dużą rolę odegrał też jako opiekun Brighton & Hove Albion. Wówczas pomógł popularnym Mewom zapewnić sobie awans do Premier League. W ostatnim czasie Nevin pełnił rolę asystenta Garetha Southgate’a w reprezentacji Anglii.

Wszyscy w klubie pragną gorąco przywitać Kevina i Paula oraz ich rodziny w West Hamie United.