Menadżer Młotów David Moyes liczy na kolejną udaną serię spotkań na europejskich boiskach. Jego West Ham United pokonał duński Viborg 3:0 i zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. 

Zagraliśmy OK. Zdobyliśmy gole, na których nam tak bardzo zależało. 

Byłem zadowolony. Jestem usatysfakcjonowany golami i małymi rzeczami, które wydawały się lepiej egzekwowane w naszej grze. Ostatnio nie pokazaliśmy się naszym kibicom z najlepszej strony, dlatego sądzę, że teraz poszło nam lepiej.

Myślę, że Gianluca zrobił wiele dobrego dla drużyny. 

Jeszcze raz podkreślę – nie możemy od niego za dużo wymagać w tak krótkim czasie. Musimy dać mu szansę na bycie gotowym, ale z pewnością dziś zrobił wiele dobrego dla drużyny.

Zdobył dla nas dwa gole w dwóch meczach w europejskich pucharach, czym znacząco przybliżył się do rywalizacji o pierwszy skład w Premier League.

Muszę przyznać, że to nie był dla nas najłatwiejszy mecz. 

Przeciwnicy powiedzieli, że dla nich to był jeden z najważniejszych meczów w ich historii, a na stadionie panowała świetna atmosfera. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ponieważ gospodarze bardzo dobrze grają w piłkę.

Rywalizacja w Europie to coś specjalnego, zwłaszcza, że nie grasz tam zbyt często. 

Czasami spotykamy ludzi, którzy traktują LKE z brakiem szacunku. Upewniłem się, że u nas każdy podchodzi do tego tematu poważnie. Chcemy daleko zajść w europejskich rozgrywkach.

Przed nami kolejna europejska przygoda i rozgrywanie spotkań w miejscach, gdzie jeszcze nas nie było. Nie możemy się tego doczekać.

Jedyną drogą do europejskich pucharów jest dobra gra w rodzimych rozgrywkach. To pokazuje, że dobrze radzimy sobie na krajowym podwórku w ostatnich latach. 

Dzięki świetnej grze w lidze możemy teraz rywalizować w Europie. Chcę, byśmy dobrze zaprezentowali się zagranicą.

W zeszłym sezonie zaszliśmy bardzo daleko. W tym sezonie będziemy próbować osiągnąć podobny wynik.

Musimy wyciągnąć pozytywne wnioski z tego meczu i poprawić naszą grę na innych frontach. 

Chcemy też wprowadzać do składu nowych zawodników. Dzisiaj daliśmy szansę dwóm lub trzem chłopakom na zebranie odpowiedniego doświadczenia. Mam nadzieję, że zawodnicy dobrze się zgrają.