Menedżer West Hamu określił Newcastle, jako „jedną z najlepszych drużyn w Europie” przed niedzielnym starciem Premier League na londyńskim stadionie.

Zespół notuje błyskawiczny wzrost od czasu przejęcia klubu przez Arabię ​​Saudyjską prawie dwa lata temu, a dzięki zajęciu w zeszłym sezonie czwartego miejsca w Premier League, pomyślnie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów.

Zespół Eddiego Howe’a, rywalizujący obecnie w najważniejszych europejskich rozgrywkach klubowych po raz pierwszy od dwudziestu lat, zdobył cztery punkty w pierwszych dwóch meczach grupowych, po remisie 0:0 z AC Milan i słynnym środowym triumfie u siebie 4:1. nad Paris Saint-Germain.

Już w niedzielę, przed West Hamem pojawia się szansa na zdobycie czwartego zwycięstwa z rzędu

Młoty czeka trudne wyzwanie, gdy na London Stadium przyjeżdża podbudowane spotkaniem w Lidze Mistrzów z PSG, Newcastle.

Myślę, że kiedy zajmiesz się zarządzaniem piłką nożną, nigdy nie będzie tak, że wszystko jest w stu procentach w porządku. Jako menadżer musisz mieć dużo szczęścia, żeby mieć czas, w którym nic utrudniającego pracę się nie dzieje. W tej chwili czuję, że jesteśmy w dobrej formie i osiągnęliśmy kilka satysfakcjonujących wyników. Chcielibyśmy wygrać jeszcze kilka spotkań, ale jestem naprawdę zadowolony z tego, jak sobie radzimy – powiedział dzisiaj David Moyes.

Kiedy tutaj przyszedłem, zobaczyłem West Ham jako klub z ogromnym potencjałem wzrostu. Miałem szczęście, że mogłem oglądać kilka dużych klubów i spędzić w nich sporo czasu. Dzięki temu czułem, że West Ham ma ogromną szansę na rozwój i poprawę. Wierzę, że tak jest. Trzy lata z rzędu w europejskim futbolu nie miały nigdy wcześniej miejsca. Wygraliśmy Ligę Konferencji, byliśmy w półfinale Ligi Europy, zajmujemy teraz dobre miejsce w Premier League. Jest naprawdę znacząca poprawa na przestrzeni kilku lat.

Najważniejszą rzeczą jest obserwowanie rozwoju West Hamu, jako klubu piłkarskiego

Na mecze przychodzi znacznie więcej młodych kibiców, ponieważ mamy graczy, z którymi fani mogą się identyfikować. To już jest ogromny klub w tej części Londynu, ale myślę, że tak naprawdę to my dopiero zaczynamy pracę i możemy zrobić o wiele więcej – kontynuował menadżer.

Bowen wraca do reprezentacji 

Jarrod wkracza teraz w etap, w którym dojrzewa dzięki swojej wszechstronnej grze. Jestem zachwycony, że został powołany przez Anglię. Pracuje bardzo ciężko, nigdy nie opuszcza żadnego dnia treningu, codziennie daje z siebie wszystko i ćwiczy, aby robić to, co potrafi najlepiej.

Strzela dla nas gole. Graliśmy z nim wczoraj wieczorem na pozycji środkowego napastnika. Zaczyna stawać się coraz bardziej utalentowanym wszechstronnym piłkarzem. Trzeba pamiętać, że to zawodnik, który zaczynał w Hereford, następnie grał w Hull City, a teraz awansował do Premier League. To wspaniale, gdy widzisz chłopców przebijających się przez kolejne ligi, a Jarrod obecnie radzi sobie tutaj znakomicie.

Kondycja Michaila Antonio

33-letni napastnik Hammers jest jednym z naszych najważniejszych zawodników, odkąd Moyes po raz drugi przejął drużynę na London Stadium w grudniu 2019 roku. Jest absolutnie niezbędny do gry West Hamu i bez niego ciężko jest sprawić, aby system Moyesa działał prawidłowo. Wygląda jednak na to, że w ten weekend ponownie może nie być dostępny do selekcji.

Musimy mu się przyjrzeć. Trochę biegał z zespołem medycznym, więc w ciągu najbliższych kilku dni zobaczymy, czy będzie mógł grać – mówił Szkot.

Jeśli nadal nie trenował, jest bardzo mało prawdopodobne, że w niedzielę znajdzie się w składzie, nie mówiąc już o rozpoczęciu meczu z Newcastle. Chyba pozostaje nam mieć nadzieję, że kontuzja nie jest poważna i Micky powróci do gry po przerwie reprezentacyjnej.

Antonio jest często krytykowany przez część fanów West Hamu, ale zawsze, gdy pauzuje z powodu kontuzji, naprawdę za nim tęsknimy. To największy komplement, jaki można powiedzieć 33-latkowi.

Występy Paquetá

Myślę, że po zeszłorocznych mistrzostwach świata Lucas zaczął wykazywać pewną formę. Jednak wielokrotnie mówiliśmy, że wielu nowym zawodnikom przybywającym do Premier League potrzeba trochę czasu, aby się zaaklimatyzować. Jest niezwykle utalentowanym piłkarzem i pokazywał ludziom swój talent na wiele sposobów. Wczoraj wieczorem strzelił wspaniałego gola i zrobił też wiele dobrych rzeczy. Ma wiele dobrych cech.

Newcastle jest zespołem jednym z najlepszych w Europie

Spędzili noc w Europie, która zostanie w ich pamięci na długo. Myślę, że Newcastle zawsze będzie pamiętać wieczór przeciwko PSG. Uważam, że to obecnie jedna z najlepszych drużyn w Europie. Mają po swojej stronie mnóstwo jakości, a ich menadżer wykonał dobrą robotę w klubie, który nie był pewien, w jakim kierunku zmierza. Oczywiście otrzymali pomoc od nowych właścicieli, ale muszę przyznać, że menadżer zapewnił im dobrą organizację i dobrą formę. Według mnie, obecnie dorównują niektórym z najlepszych drużyn w Europie.

Newcastle wywarło w tym sezonie wrażenie także w Premier League pomimo trudnego początku, ponieważ wygrało każdy z trzech ostatnich meczów, w tym imponująco, bo 8:0 nad Sheffield United, co zapewniło mu trzy punkty przewagi nad pierwszą czwórką.

West Ham nie wygrał żadnego z trzech ostatnich spotkań z Magpies – zaliczył za to porażkę u siebie z podopiecznymi Howe’a 5:1 w kwietniu, dlatego Moyes mocno obawia się wyzwania, jakie czeka jego drużynę już w najbliższą niedzielę.