Po historycznym meczu w Chorwacji, David Moyes szybko musiał wrócić myślami do rzeczywistości Premier League, ponieważ już jutro (niedziela 15:00 czasu polskiego) niezwykle ważne spotkanie z Manchesterm United.  

Młoty zaprezentowały się znakomicie, wygrywając z Dynamem Zagrzeb w Lidze Europejskiej UEFA. Wynik ten utrzymał ich niepokonany początek sezonu 2021/22 we wszystkich rozgrywkach.

Jednak następny jest prawdopodobnie ich największym testem w kampanii – mecz z Manchesterm United, wzmocnionym przez Cristiano Ronaldo.

Przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej, Moyes omówił najważniejsze kwestie, a także to co najistotniejsze…odniósł się do urazów i kontuzji, które pojawiły się w zespole

Said Benrahma podczas meczu w Chorwacji został uderzony przez przeciwnika w kolano  – tutaj dostrzegamy jedyny problem

Widać, że Arthur Masuaku ma jeszcze trochę do zrobienia, jeśli chodzi o odzyskanie sprawności i orientacji boiskowej, ale staramy się go przywrócić i przygotować tak, jak tylko możemy najlepiej i najszybciej.  Czy jest całkowicie gotowy? Pewnie nie, ale jest na dobrej drodze, by wrócić w przyzwoitej formie.

Myślę, że Kurt Zouma był dla nas bardzo dobry w swoim debiucie. Wyglądało na to, że była to dla niego wygodna gra

Był zaangażowany w europejską piłkę nożną przez większość swojej kariery na dobrym poziomie i był związany ze zwycięzcami Ligi Mistrzów w zeszłym roku, więc mam nadzieję, że przyniesie nam trochę doświadczenia i pomoże drużynie przesunąć się do przodu.

Manchester United to mocny przeciwnik – zawsze będzie rywalizował na wysokim poziomie i starał się zdobywać trofea

Będą próbować wygrać Premier League – do tego dąży ten klub. Mają teraz naprawdę równowagę młodości i doświadczenia w swoim składzie. Myślę, że Ole otrzymał dobrą szansę na zbudowanie składu i zespołu – muszę przyznać, że wykonuje świetną robotę.  Z pewnością ma zespół, który jest w stanie w tym roku wygrać Premier League i po raz kolejny będzie bardzo konkurencyjny.

Cristiano Ronaldo jest niewiarygodnym graczem, jeśli chodzi o strzelanie bramek

Mam nadzieję, że zdołamy zmienić Michaila Antonio na takiego samego strzelca jak Ronaldo, ponieważ on również zaczynał na podobnej pozycji, a skończył jako wspaniała „dziewiątka”. Mam nadzieję, że w nadchodzących latach możemy zrobić to samo z Micky’em. 

Ronaldo jest znakomitym zawodnikiem, a jego powrót do Anglii wniósł kolejny poziom emocji do Premier League. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby go troszkę zablokować w strzeleniu bramek na London Stadium.

Jesse Lingard wniósł ogromny wkład w drużynę West Hamu zarówno na boisku, jak i poza nim, kiedy był z nami

Naprawdę podobało nam się, że go mieliśmy. Mam nadzieję, że pod wieloma względami Jesse będzie dobrze wspominał czasy, które tu spędził i jak dobrze go traktowali gracze – naprawdę był i jest u nas mile widziany. Był dla nas świetny, ale Ole powiedział mi już dużo wcześniej, że go zatrzyma i tak się stało.

Nie mogę się doczekać niedzielnej atmosfery londyńskiego stadionu

Wsparcie na London Stadium było niesamowite w starciu z Leicester City i Crystal Palace. Mamy wspaniałych fanów. Myślę, że kibice widzą także nową drużynę, bardziej ekscytującą, więc z tego punktu widzenia mamy nadzieję, że w niedzielę będziemy mieli pełny stadion dopingujących i pięknie wspierających ludzi.