Po tym, jak West Ham został już zwycięzcą grupy B w Lidze Konferencji Europy, David Moyes zdecydował się zabrać odmłodzony skład do Rumunii. Podopieczni szkockiego menadżera mogą pochwalić się 100% wygranych gier w Europie w tym sezonie, a 15 punktów zgromadzonych w pierwszych pięciu meczach wystarczyło, aby zostać triumfatorami grupy.

David Moyes marzy, aby zostać pierwszą drużyną w historii Ligi Konferencji Europejskiej, która wygra wszystkie spotkania w fazie grupowej. 

Mając już zapewnione pierwsze miejsce, menedżer potwierdził, że niektórzy młodsi gracze dostaną szansę w czwartkowym meczu, wzywając jednocześnie podróżujący skład do ukończenia fazy grupowej na wysokim poziomie.

To fantastyczna okazja dla klubowej Akademii, by zabłysnąć. Moyes dał szansę tak wielu ekscytującym młodym graczom na występ w pierwszym zespole.

Największą motywacją dla nas jest to, że wygraliśmy grupę i teraz musimy to sfinalizować zwycięstwem na zakończenie tej części rozgrywek – powiedział Moyes. Zamierzamy dać niektórym młodszym graczom szansę na boisku. Zostawiliśmy większość podstawowych piłkarzy w Londynie.

Nie jest jednak tak, że wszyscy zostali w domu, wielu starszych graczy przyjechało – szczególnie ci, którzy dostają mniej szans w lidze. Nie wystawimy składu w 100% składającego się z młodych graczy, ale jest kilku chłopców, którzy wystartują. Damy im szansę teraz, ponieważ w innych grach nie jesteśmy w stanie tego zrobić. 

Chcemy dobrze zakończyć fazę grupową

W zeszłym roku wygraliśmy grupę. Teraz to dla nas kolejna okazja, ponieważ gracze świetnie się spisali, aby umieścić nas na tej pozycji.

Nayef Aguerd przygotowuje się do swojego drugiego występu w tych zawodach – w zeszłym tygodniu na London Stadium zadebiutował, teraz może zagrać kolejny raz. Marokańczyk nie był zaangażowany na wyjazdowym spotkaniu z Manchesterem United w Premier League w niedzielę, ale Moyes jest chętny, aby dać więcej minut dla środkowego obrońcy w spotkaniu przeciwko FCSB.

Mamy nadzieję, że Nayef będzie mógł zagrać ponownie, zobaczymy jak długo da radę być na boisku. Staramy się go odzyskać, a te mecze były dla niego naprawdę dobre. 

Zaplanowaliśmy go do składu od samego początku, ponieważ mieliśmy nadzieję, że będzie dostępny w ostatnich kilku meczach przed Mistrzostwami i tak właśnie się stało. Mam nadzieję, że uda nam się zapewnić mu kolejny dobry występ.

Zaledwie 2000 kibiców uda się do Bukaresztu, aby kibicować Młotom – menedżer wyraził wdzięczność za ich wsparcie 

Chcemy zakończyć grupę zwycięstwem, zrobić to dla naszych fanów – stwierdził Szkot. 

Największym priorytetem dla nas jest teraz liga. W niedzielę mamy również wielki mecz u siebie z Crystal Palace w Premier League. Musimy też myśleć już o nim.