David Moyes dziś rano odpowiadał na pytania dziennikarzy przed najbliższym spotkaniem ligowym z Manchesterem City. Menedżer Młotów zabrał głos także na temat formy Manuela Lanziniego, przydatności Marka Noble’a w zespole czy też wkomponowaniu do zespołu Saida Benrahmy. 

Sytuacja kadrowa

– Mamy wszystkich zawodników w niezłym stanie. Sebastien Haller doznał kontuzji podczas ostatniego treningu przed meczem z Tottenhamem, ale trenował w tym tygodniu i spodziewamy się, że będzie gotowy do gry. 

O meczu z City i serii porażek z tym rywalem

– Musimy zmienić tą serię (10 porażek z rzędu). Musimy grać lepiej, ale uważamy, że w ostatnim czasie prezentujemy dobrą formę i jesteśmy coraz lepszym zespołem. Przez ostatnie 10 lat Manchester City stał się jedną z najlepszych drużyn na świecie, więc mecz z nimi nie jest łatwy dla żadnej drużyny. Wierzę, że możemy zagrać w sobotę dobry mecz. W tym momencie sezonu nie możemy być pewni tego jakie będziemy mieli wyniki. Widzieliśmy poprawę w grze Manchesteru City od początku sezonu, ale u nas wygląda to tak samo. Mam nadzieję, że możemy sprawić im dużo więcej kłopotów niż w poprzednich meczach. Manchester City jest jedną z najlepszych drużyn na świecie, ale obecnie są w okresie przejściowym. Odeszli Kompany i Silva, więc szukają teraz zawodników, którzy zagrają na odpowiednim dla nich poziomie.

Said Benrahma

– Benrahma bardzo dobrze radzi sobie w treningu. Musi wskoczyć na odpowiednie obroty by zrównać się z zespołem. Różnica między Saidem, a Mahrezem jest taka, że on przyszedł do Man City z zespołu Mistrzów Anglii Leicester City. My sprowadziliśmy Saida z Championship. Wprowadzamy go do zespołu i chcemy żeby się rozwijał, ale to co zobaczyliśmy na treningach daje powody do optymizmu. Przygotowujemy go do Premier League. Zrobiłem tak z wieloma graczami z Championship w trakcie mojej kariery. Nigdy nie spieszyłem się z tym i włączymy go do składu kiedy będzie na to gotowy.

Końcówka meczu z Tottenhamem

– Moi gracze byli wspaniali, strzelając trzy gole w ciągu 10 minut. Powinni się z tego cieszyć. Oczywiście chcieliśmy zdobyć komplet punktów, ale dało nam to remis. Bo sytuacja była o niebo lepsza niż 10 minut przed końcem meczu.

Rola Marka Noble’a w zespole

– Mark Noble cały czas ma ogromną rolę do odegrania w zespole. Tomas Soucek i Declan Rice grają bardzo dobrze, ale po lockdownie naszym najlepszym zawodnikiem prawdopodobnie był Mark Noble. W tym sezonie będzie rozgrywał jeszcze bardzo dużo spotkań. 

Manuel Lanzini

– Bez wątpienia kontuzja miała duży wpływ na to, gdzie obecnie piłkarz się znajduje. Nie widzę jednak powodu dla którego miałby nie wrócić na swój wysoki poziom. Widzę u niego poprawę na treningach, ma dużą konkurencję do gry. Gdy masz dużą rywalizację to możesz robić najlepsze rzeczy takie jak Manu w ostatnim spotkaniu. W tej chwili mamy naprawdę dużą konkurencję w składzie i chcemy, aby Manu był częścią drużyny, ponieważ ma talent, a my chcemy w zespole utalentowanych graczy.