David Moyes znalazł się pod rosnącą presją w tym sezonie, gdy drużyna ze wschodniego Londynu walczy o utrzymanie miejsca zapewniającego pozostanie w Premier League. Moyes powiedział, że nie ma zamiaru wyjeżdżać i planuj kolejny rok na London Stadium.

Szkot powiedział: Planuje następny sezon. Nie mam zamiaru opuszczać klubu. Kontynuuję swoją pracę, robię wszystko, co do mnie należy i oczywiście moja głowa w tej chwili jest skoncentrowana i skupiona na tym, jak zdobyć więcej punktów w lidze – to dla nas wszystkich priorytet.

Moyes dodał, że jeśli West Ham wygra Ligę Konferencyjną,  zdecydowanie łatwiej będzie podpisać Młotom kontrakty, ponieważ będą drużyną rywalizującą w Europie trzeci sezon z rzędu

Jeśli znowu byłby europejski futbol to… dostajesz go trzy lata z rzędu i zaczynasz stawać się regularnym uczestnikiem takich rozgrywek. Miejmy nadzieję, że na koniec ludzie powiedzą: Oni nie mieli szczególnie dobrego sezonu ligowego, ale wytrwali w tym, przebrnęli przez to i znaleźli drogę do kontynuacji przygody w Europie. Wtedy można to inaczej postrzegać. Niektórzy ludzie mogą widzieć to jako sukces zwieńczony trofeum, ale inni mogą postrzegać pozycję w lidze jako najważniejszą i miejsce w tabeli jako priorytet – jesteśmy po prostu różnie oceniani – powiedział Moyes.