David Moyes podczas porannej wideokonferencji podzielił się z mediami swoimi przemyśleniami dotyczącymi drużyny przed meczem z Fulham.

Oto kluczowe punkty spotkania:

Wiadomości o drużynie

Mark Noble miał niewielką kontuzję żebra, którą nabył podczas treningu i nie sądzę, by był już jutro dostępny do gry. Aaron Cresswell trenował i myślę, że będzie dobrze. Michail czuje się znacznie lepiej i mamy nadzieję, że wkrótce wróci.

Said  Benrahma

Mamy drużynę zawodników, którzy dobrze ze sobą rywalizują o miejsce. Said jest częścią tej gry, niedawno dostał możliwość wejścia z ławki i zbliża się do dopasowania kondycji meczowej. Dobrze się integruje. Wkrótce będzie pewniejszy w drużynie i wokół niej.

Trener Fulham – Scott Parker

Scott miał świetną karierę jako zawodnik. Świetnie sobie poradził, aby awansować w zeszłym roku. Wiele wykorzysta ze swojej kariery piłkarskiej i życzymy mu dużo szczęścia, ale po jutrzejszym meczu.

Drużyna

Byliśmy w Arsenalu, Tottenhamie, Liverpoolu i Leicester. Trafialiśmy na zespoły z pierwszej siódemki. To jest trudne dla każdego klubu.

Jestem zadowolony ze sposobu w jaki zaczęliśmy grać. Chciałem uzyskać więcej punktów, jednak nie narzekam,  ponieważ poziom wykonania naszych celów był dobry.

Międzynarodowe powołanie Hallera do reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej

Jestem zadowolony z Sebastiena. Ma naprawdę dobre wyniki i jestem pewien, że właśnie dlatego wybrało go Wybrzeże Kości Słoniowej.

Więcej o Hallerze 

Może mieć wpływ na nasze wyniki w Premier League. Myślę, że jego ponowne zaklimatyzowanie się w tych rozgrywkach wymaga czasu, ale ludzie od samego początku za dużo oczekują. Czasami wymaga to poprostu czasu. To dla niego duża szansa, aby pokazać, co potrafi. Ma wielką reputację w całej Europie, więc miejmy nadzieję, że uda mu się to przenieść to do West Ham.

Sobotni mecz z Fulham to ostatnia szansa dla Hallera, aby „pokazać, na co go stać” przed zbliżającym się szybkim powrotem jego przeciwnika Michaila Antonio. Jeśli Hallerowi nie uda się zaimponować, jego dni na London Stadium z pewnością będą policzone, o ile już nie są.

 

Czekając na połączenie z Davidem Moyesem, wyemitowana została wypowiedź Tomasa Souceka, który przed jutrzejszym meczem rozmawiał wyłącznie z whufc.com.

Myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę w okresie przedsezonowym i tylko pierwszy mecz był dla nas zły, nasz mecz z Newcastle. Przegraliśmy pierwsze dwa spotkania, ale po tych meczach poprawiliśmy się i jestem szczęśliwy jak gramy. Nasz harmonogram był ciężki, ale mamy dobre wyniki. W następnych grach chcemy być lepsi.

Gram z Declan’em Rice od sześciu lub siedmiu miesięcy i myślę, że nasza gra jest coraz lepsza. Jest bardzo dobrym graczem. Jest bardzo młody, ale jego umiejętności i cechy są bardzo dobre i dojrzałe – powiedział zawodnik.