David Moyes był zachwycony, że rozpoczął Nowy Rok zdobywając trzy punkty w meczu wyjazdowym z Crystal Palace, mimo że musiał przetrwać nerwowe zakończenie gry w Selhurst Park.

To dla nas ważne trzy punkty

To dobry początek 2022 roku. Cieszę się, że zdobyliśmy trzy punkty. To był dla nas naprawdę ciężki czas i bardzo trudny harmonogram spotkań. Jedynym plusem było to, że mecze wyjazdowe były stosunkowo blisko Londynu.

Czy jest to początek dobrej passy?

Jestem zachwycony, że uzyskaliśmy te wyniki. Powiedziałem zawodnikom, że wyznaczyliśmy naprawdę wysokie standardy na początku sezonu i musimy do nich wrócić. Pojawiły się drobne oznaki, że jest coraz lepiej – nasze strzelanie bramek się poprawia po okresie, w którym nie udawało nam się na wyjeździe trafiać. Strzelanie poza domem jest dla mnie przyjemne, ale nie możemy pozwalać drużynom przeciwnym, aby mogły wrócić do gry, kiedy my prowadzimy tak wysoko –  dzisiaj sprezentowaliśmy przeciwnikowi wynik kontaktowy.

W pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0 

Gospodarze rozpoczęli grę znacznie lepiej i mieli kilka okazji, ale o tej porze roku nigdy nie ma pewności, jak potoczy się gra. Nigdy nie wiadomo, kto będzie zdolny do gry, kto może mieć COVID. Wszyscy jesteśmy zmęczeni pod koniec tego pracowitego okresu świątecznego. Zdobyliśmy dzisiaj trzy gole. Fakt, że przy tym trzecim mieliśmy trochę szczęścia. Dostaliśmy decyzję VAR o przyznanym karnym – jak wszyscy wiemy, ostatnio nie zdarzało nam się to zbyt często. 

Był to 150. występ w lidze Declana Rice’a

Wiem, że Declan z czasem będzie się jeszcze poprawiał. Były ostatnio mecze, w których był trochę nierówny, ale jeśli pomyślę o jego występach na Euro dla Anglii i jak później grał dla nas od początku sezonu…jest dla nas niesamowicie ważny. 

Manuel Lanzini odgrywa ważną rolę

Potrzebowaliśmy go. Pomógł nam w czasach, kiedy nie mieliśmy tego samego rytmu, co w pierwszych dziesięciu czy dwunastu meczach. W tej chwili znajdujemy sposób na uzyskanie wyników.

Stracimy Saida Benrahmę na miesiąc – czy to idealny czas, by Lanzini zrobił krok naprzód?

Said osiągnął formę, więc na pewno będzie nam go brakowało. Manu musiał się dostosować i zmienić, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Będzie to również okazja dla Vlasica, któregy wszedł i miał kilka dobrych momentów w grze, więc musimy spróbować dodać mu pewności. Ten okres da mu możliwości i Jarmołence również.

Wracamy do strzelania bramek, ale musimy być lepsi także na drugim końcu boiska

Chcę zbudować zespół, który strzela gole – naprawdę przykładam się do tego. Chcę atakować, ale nie chcę powtarzać już tego, co wydarzyło się w drugiej połowie, gdy straciliśmy dwa gole. Mogliśmy też stracić bramki w pierwszej połowie, więc to jest kwestia, którą muszę rozwiązać.

Niepokojący jest brak czystych kont

Tak, bardzo się martwimy tym, ponieważ musimy strzelić zbyt wiele bramek, aby wygrywać mecze – jest to coś, w czym nie jesteśmy tak dobrzy w tym sezonie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że należy zmienić i poprawić to najszybciej jak tylko się uda.

Czy pozyskanie obrońcy jest wysoko na liście priorytetów?

Obrońca jest naszym priorytetem, ale jeśli dość szybko odzyskamy Kurta, może to wiele zmienić. Próba zdobycia tego, kogo chcemy i tego, kogo obserwujemy nie jest łatwa, ale jeśli uda mi się kogoś sprowadzić zrobię to, ponieważ nie chcę, aby znowu mi brakowało zawodników. Wystarczyłaby tylko jedna kontuzja i wracamy do tej samej sytuacji. 

Niestety,  ngelo będzie już nieobecny w tym sezonie, więc sytuacja jest trochę słaba, jednak ta dwójka, którą mamy wykonuje dla nas przyzwoitą pracę i musimy im też trochę pomóc się rozwinąć.

Czy Pablo Fornals wróci na mecz z Leeds? 

Pablo nie wykazuje oznak choroby – myślę, że po zakończeniu okresu izolacji będziemy go mieli z powrotem. Jest podwójnie zaszczepiony i wzmocniony trzecią dawką.