David Moyes chce pozyskać obiecującego obrońcę Fulham

David Moyes chce pozyskać obiecującego obrońcę Fulham

Tosina Adarabioyo jest zawodnikiem, na którego pozyskanie będzie prawdopodobnie naciskał latem David Moyes. 24-letni obrońca Fulham był na radarze Młotów od kilku miesięcy, ale menadżer nie miał szans na podpisanie tego kontraktu zimą.

Adarabioyo od jakiegoś czasu znajduje się na krótkiej liście Moyesa – czy oferta w wysokości około 22 milionów funtów spowoduje, że obrońca  przejdzie w lecie do Młotów?

Nowy raport C&H potwierdził, że szef West Hamu  ma zamiar zrobić krok w kierunku Adarabioyo

24-letni zawodnik wyrobił sobie markę w Premier League, występując 33 razy w poprzednim sezonie, zanim jego drużyna spadła z ligi. W tej kampanii znów jest w świetnej formie. Anglik zaliczył do tej pory 26 występów dla Fulham, który znajduje się na szczycie tabeli i ma ogromną szansę, aby zapewnić sobie natychmiastowy powrót do najwyższej klasy.

Mówi się, że Adarabioyo jest długoterminowym celem West Hamu – Alex Crook z talkSPORT ujawnił  na początku tego miesiąca, że ​​Młoty patrzą również na duet Fulham: Fabio Carvalho i Antonee Robinson

Obrońca jest ważną postacią w drużynie Fulham od czasu przejścia z Blackburn Rovers w 2019 roku, gdzie był również kluczowym graczem. Fulham ma w swoim składzie wielu utalentowanych piłkarzy. 22 miliony funtów za Adarabioyo wydaje się być dużą kwotą, ale za obrońcę, który jeszcze nie osiągnął swoich najlepszych lat i który jest tak obiecujący… kwota może być warta rozważenia.

Byłoby to naprawdę sprytne posunięcie, a dla samego Adarabioyo przejście do drużyny, która mogłaby zaoferować futbol w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, byłoby oczywiście kuszące.

Trzydziestoletni napastnik Aleksander Mitrovic prawdopodobnie byłby ważniejszym celem dla Moyesa, ale ma kontrakt do 2026 roku i kosztowałby zapewne fortunę, po tak dobrym sezonie jaki ma obecnie.

O autorze

Pati Pel

patrycja@whufc.pl

Wyniki i terminarz

Tabela Premier League

West Ham Poland

FREE
VIEW