Istnieje możliwość, że West Ham będzie mógł uwzględnić w swoim składzie trzech nieobecnych ostatnio piłkarzy. Tomas Soucek, Mark Noble i Kurt Zouma mogą być gotowi do starcia, w którym przeciwnikiem The Hammers będzie Manchester United – tak donosi London.Football.

W najbliższą sobotę (22 stycznia) West Ham zagości na Old Trafford, by celować w zwycięstwo nad Czerwonymi Diabłami, które pozwoliłoby Młotom odbić się po porażce 2-3 z Leeds United w ostatni weekend na London Stadium.

Wspomniane trio znalazło się poza meczowym składem w starciu z The Whites. Zouma i Soucek byli niedostępni z powodu Covidu, a Noble nie doszedł do siebie po kontuzji, choć był bliski załapania się do składu.

West Ham miał ogromne problemy w grze defensywnej przeciwko drużynie Marcelo Bielsy, co szczególnie można było dostrzec patrząc jak gra Issa Diop, który nie miał żadnego pomysłu na zatrzymanie ataków przeciwnika.

Nie grali Soucek i Noble więc w środku pola Declan Rice łatał jak mógł dziury, które zostawiał po sobie partnerujący mu Manuel Lanzini. Argentyńczyk nie radził sobie również z pressingiem Leeds i w żadnym stopniu nie przypominał zawodnika, który tak doskonale spisał się przeciwko Norwich City.

Manchester United jest bezpośrednim rywalem Młotów w walce o czołową czwórkę Premier League, a zatem można spodziewać się niezwykle zaciętego pojedynku. Dlatego właśnie West Ham potrzebuje swoich najlepszych piłkarzy i możliwość wystawienia duetu Soucek-Rice będzie kluczowa. Powrót do składu reprezentanta Czech i jego topowy występ na Old Trafford to gwarancja wygrania walki w środku pola.

Współpraca na linii Diop-Dawson nie jest przesadnie inspirująca więc powracający do gry Kurt Zouma to spora ulga dla The Hammers.

Ostatni pojedynek z Leeds jasno pokazał, że West Ham nie posiada głębii składu więc klub powinien postarać się o solidne wzmocnienia w tym miesiącu, jeśli chce podtrzymać przy życiu swoje nadzieje o grze w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.