David Gold pojawił się w mediach społecznościowych po tym, jak West Ham mianował Roba Newmana szefem rekrutacji po jego odejściu z Manchesteru City. Gold osobiście powitał nowego pracownika West Hamu United.

57-latek spędził ponad 12 lat jako kierownik ds. skautingu i rekrutacji międzynarodowej na stadionie Etihad, a teraz dołączył do Młotów w ramach restrukturyzacji ich działu rekrutacji piłki nożnej.

Gold jest zadowolony z zakulisowej rekrutacji i zareagował na nią na swoim osobistym profilu. 

Chciałbym powitać Roba Newmana w West Hamie United. Rob dołączył do nas z Man City, gdzie spędził ponad 12 lat. – Życzę ci wszystkiego najlepszego, Rob.

Świetny dodatek

Takie dodatki nie robią wrażenia na większości fanów, ale przyjazd Newmana może zmienić Młoty w stabilną drużynę w czołówce tabeli. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę jego bogate doświadczenie w tej pracy.

Odegrał główną rolę w uczynieniu Man City takim, takim jakim jest dzisiaj, zarządzając zespołem i poszukując najlepszych talentów dostępnych w ciągu ostatniej dekady.

Chociaż West Ham nie będzie w stanie w najbliższym czasie dorównać mocom nabywczym broniących tytułu mistrzów Premier League, mogą spodziewać się, że znajdą ukryte „skarby” dostępne za okazyjne ceny, biorąc pod uwagę listę kontaktów Newmana i jego wpływy wśród skautów.

Młoty muszą rekrutować wysokiej jakości graczy, którzy są w stanie ulepszyć skład, a później zarobić na nich miliony – to musi być zrobione w ramach ich budżetu, co nie jest łatwe.

Wygląda na to, że znaleźli najlepszego człowieka do pracy, a fani mogą spodziewać się zmian w jakości rekrutacji w najbliższej przyszłości.