Reporter transferowy Fabrizio Romano ujawnił, czy gwiazda West Hamu, Nayef Aguerd, chce opuścić klub.

Styczniowe okno transferowe rozpoczęło się na dobre. Priorytetem Młotów jest sprzedaż niektórych graczy, aby zwolnić miejsce w składzie i spełnić zasady FFP.

Przed zwycięstwem nad Arsenalem krażyły plotki, że Nayef Aguerd mógł rozegrać swój ostatni mecz w barwach West Hamu. Aguerd rzeczywiście opuścił mecz z Arsenalem, a przyczyną jego absencji była choroba. Następnie rozegrał mecz w narodowej reprezentacji Maroka na AFCON, przez co opuścił mecz z Brighton.

W związku z ta sytuacją nasiliły się spekulacje, że może opuścić Młoty w styczniowym okienku transferowym. Od czasu przybycia z Rennes za 30 milionów funtów 18 miesięcy temu, Aguerd pokazał bardzo nierówną formę w barwach West Hamu.

Nayef Aguerd west ham

Według raportu L’Equipe, 28-letni obrońca może stac się celem Lyonu w tym okienku transferowym. Podobno po raz kolejny przyglądają mu się też kluby z niezwykle bogatej Arabii Saudyjskiej.

Realistycznie rzecz biorąc, Aguerd stanowi lepszą opcję dla West Hamu, jeśli chodzi o zebranie znacznej części gotówki w porównaniu do grupy marginalnych zawodników klubu. Krążą także sprzeczne – i niepotwierdzone – pogłoski, że Aguerd może naciskać na odejście. Teraz Fabrizio Romano ujawnił, czy Aguerd chce opuścić West Ham.

Włoski reporter transferowy potwierdził, że rzeczywiście istnieje zainteresowanie ze strony saudyjskich klubów, a także AC Milan i Romy. Ujawnił jednak, że zespoły Serie A nie są w stanie pokryć kosztów West Hamu za stały transfer. Romano stwierdza również, że Aguerd jest zadowolony z pozostania w Premier League w barwach the Hammers.

„Saudyjskie kluby zwróciły się do West Ham w sprawie Nayefa Aguerda, jak podał (reporter Sky Sports) Dharmesh Sheth” – powiedział Romano. „AS Roma i AC Milan również zwróciły się do Młotów z zapytaniem, ale jest to niemożliwe ze względów finansowych, ponieważ West Ham NIE przyjmie propozycji wypożyczenia. Aguerd jest bardzo szczęśliwy z gry w Premier League.

Niektóre źródła twierdzą, że David Moyes nie chce stracić Aguerda. Chyba, że kwota sprzedaży będzie oscylować w granicach 30 milionów funtów zapłaconych za Algierczyka i Szkot będzie mógł sprowadzić wysokiej jakości następcę.